کیف سنگین چه عوارضی برای بدن دارد؟ با مشکلات استفاده از کیف سنگین آشنا شوید

0
1688
کیف سنگین و عوارض آن برای بدن

هنگامی که موضوع حمل کیف سنگین در میان باشد، همه ما متهم خواهیم بود. ما عاشق کیف های غول پیکری هستیم که تمام ملزومات ما را در خود جای دهد. به ما یاد داده اند که همیشه آماده باشیم، پس پر کردن کیف های مان تا جایی که جا دارد کار درستی به نظر می رسد. چه می شود اگر کیف خود را چند ساعتی این جا و آن جا بر دوش خود حمل کنیم. نمی تواند تاثیر زیادی بر بدن ما داشته باشد، درست است؟ سخت در اشتباه هستید.

مطالعات متعددی نشان داده است که این کیف های خوشگل ما تا چه اندازه می توانند بر زندگی روزمره مان تاثیرگذار باشند. بر طبق گفته متخصصان هرچند این کیف ها مشکل سازند اما بسیار پرطرفدار هستند. برخی از پزشکان این شرایط را پوشیتز (poshitis) نامیده اند، که نام آن از اسم (posh)، نام مستعار ویکتوریا بکام در گروه اسپایسی گرلز گرفته شده است. چرا که ویکتوریا کسی است که معمولا با یک کیف بسیار بزرگ دیده می شود. همه ی ما دوست داریم شبیه posh spice  به نظر برسیم و کیف مان را آنقدر پر کنیم که مثل یک کیف جادویی، همه چیز در کیف مان پیدا شود.

بیایید یک نگاه واقع بینانه به بدن خود بیندازیم و ببینیم که کیف سنگین چه بر سر آن خواهد آورد و چند ترفند برای اجتناب کردن از آن کیف های مضر و عواقبی که برایمان در بر خواهند داشت، یاد بگیریم.

عوارض استفاده از کیف سنگین

فشار و خستگی کلی

خانمی روی تخت خواب با کمردردحمل کیف سنگین می تواند تاثیر زیادی بر بدن ما بگذارد. اما وقتی می گوییم سنگین دقیقا چه وزنی مورد نظر است؟ بر اساس آزمایشی که توسط متخصصان فیزیولوژی بر روی زنان بین ۲۱ تا ۵۰ سال انجام شده است، وزن کیف اکثر این خانم ها حدود ۳٫۵ تا ۱۰ کیلوگرم وزن داشته است. این وزن معادل یک بچه ی تازه به دنیا آمده تا یک ساله است. آیا ما تمام روز چنین وزنی را با خود حمل می کنیم؟ تعجبی ندارد که احساس خستگی به ما دست می دهد.

مطلب مرتبط:  راز مهم خرید یک کیف شیک و خوب چیست ؟

نه تنها این بار بزرگی برای به دوش کشیدن است، بلکه متخصصان به یک نکته تکمیلی برای این مشکل اشاره می کنند. شیوه زندگی امروزی ما بسیار ساکن است، و ضعیف تر از همیشه هستیم. بنابراین زمانی که وزن زیادی را برای مدت طولانی حمل کنیم باعث به وجود آمدن فشار و خستگی می شود.

هنگامی که یک کیف سنگین را حمل می کنید، ماهیچه های ستون فقرات تان به دلیل سنگینی وزن منحرف می شود و در نتیجه فشار بیشتری بر کمر و پشت وارد می شود. به طبع هرچه انحراف بیشتر شود، به اعضای زیر شانه بیشتر فشار می آید.

سردرد های رایج

خانمی با سر دردهنگامی که می خواهیم اشیاء سنگین را بلند کنیم ، درد گردن و کمر جزء عواقب رایج این حرکت به شمار می آید. اما در حقیقت عواقبی بیش از این نیز در انتظارمان خواهد بود. مطالعات نشان می دهند که حمل اشیاء سنگین می تواند منجر به سردرد شود. اما چگونه این اتفاق رخ می دهد؟

قضیه به این حقیقت باز می گردد که ماهیچه ها برای تحمل وزن وارد عمل می شوند. هنگامی که ماهیچه های اطراف گردن و شانه ها دچار انقباض شوند، درد آن در جمجمه می پیچد و به قسمت جلویی سر انتقال پیدا می کند. حال این سوال پیش می آید که چطور باید فهمید سردرد ما به کیف بزرگ مان ربط دارد یا خیر؟ اگر کیف شما بیشتر از ۴٫۵ کیلوگرم وزن داشته باشد احتمالا در سردرد شما دخیل است و اگر متوجه شدید که سردردتان عمدتا در یک سمت سر قرار دارد، به احتمال زیاد به دلیل وجود کیف سنگین شما است.

مطلب مرتبط:  معرفی جدیدترین ایده ها و ترند های بهار 2018 برای داشتن استایل جذاب

در راه رفتن طبیعی شما اختلال ایجاد می کند

خانمی در حال کشیدن بدن در جلوی پنجرهیکی دیگر از تاثیرات حمل کردن کیف سنگین ، بر هم خوردن تعادل کلی بدن است. بارگذاری وزن زیاد در یک سمت بدن، قطعا در طول زمان آن را تحت تاثیر قرار خواهد داد. یکی از عواقب حمل کیف بر روی یک شانه، ایجاد اختلال چشمگیر در راه رفتن است. به طور طبیعی، دست ها و پاها در هنگام راه رفتن تاب می خورند. اما فشار زیاد بر روی یک شانه برای مدت طولانی این تاب خوردن را مختل می کند و این اختلال تاثیری جدی بر تعادل بدن دارد.

اگر چه وزن کیف به تنهایی مشکل ساز است، اما برخی از لباس ها نیز در راه رفتن اختلال ایجاد می کنند. بطور کلی پوشیدن هر لباسی که به نوعی در حرکت طبیعی بدن تاثیر بگذارد، بر روی شما اثر منفی خواهد داشت و جزو لباس های مضر برای سلامتی قرار می گیرد. سخت ترین قسمت ماجرا کجاست؟ اینکه کفش های پاشنه بلند می توانند باعث ایجاد مشکلات بسیار جدی شوند. کفش های پاشنه بلند راه رفتن شما را تغییر می دهند و اگر با کیف سنگین همراه شوند، می توانند عواقبی بدتری برای شما به بار بیاورند.

راه حل : یک کیف جدید بردارید

یک کیف سنگین بزرگگاهی مواقع انتخاب یک کیف زیبا که بیشتر برای بدن شما مناسب باشد، می تواند این مشکل را حل کند. یک راه حل کلیدی برای انجام این کار انتخاب کیفی با بند پهن است. کیفی با بند پهن پیدا کنید؛ هرچه پهن تر، بهتر. بند پهن، وزن را در سرتاسر محیطی که با آن تماس پیدا کرده، به صورت مساوی پخش می کند. این کار از نقاط حساس بدن شما، یعنی جایی که اعصاب از گردن به بازو متصل می شود، حفاظت می کند. این منطقه بسیار ظریف و در برابر صدمات ناشی از وزن زیاد بسیار آسیب پذیر است.

مطلب مرتبط:  مدل های کیف زنانه برند گوچی

بند کیف تا چه اندازه پهن باشد؟ به دنبال کیفی بگردید که بند آن حداقل ۵ سانتی متر پهنا داشته باشد تا به طور مساوی وزن را پخش کند. بند های باریک وزن و فشار را متمرکز می کند. یک خرید خوب که به بدن شما کمک کند را می توان خرید درمانی نامید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید