کاپشن های پفی برای محافظت از بدن در برابر هوای سرد طراحی شده اند. این کاپشن های لایه دوزی شده، چنانچه اندازه ای جمع و جور و رنگی تیره داشته باشند، می توانند فرم کلی اندام تان را ساده و شیک نشان دهند. این کاپشن را می توان هم با لباس های رسمی و هم با لباس های غیر رسمی استفاده کرد. البته این موضوع به لباس هایی که زیر آن می پوشید نیز بستگی دارد. کلاه لبه خز دار، کمربند و یقه آرشال از ویژگی هایی هستند که می توانند به این کاپشن ها اضافه شوند. در ادامه با روش های خلق یک استایل فوق العاده با کاپشن پفی زنانه آشنا خواهید شد.

 

استریت استایل با کاپشن پفی زرد زنانه و پیراهن بلند

انتخاب کاپشن پفی زنانه

کاپشنی را انتخاب کنید که زیاد ضخیم نباشد

در گذشته اکثر کاپشن های پفی، کلفت و سنگین بودند. اما امروزه این کاپشن ها در انواع طرح ها و برش های مختلف عرضه می شوند. سراغ کاپشن هایی بروید که کمر آن ها تنگ شده باشد؛ چون باعث می شود بیشتر اندازه تان شود. به جای برش ها و اندازه های معمول، از طرح های نیم تنه و کوتاه تر استفاده کنید که کمی زیر کمربندتان افتاده و بیشتر اندازه تان باشد.

  • اگر به دنبال ظاهری جمع و جورتر هستید، کاپشن های کمردار یا آن هایی که در قسمت کمر تنگ ترند گزینه مناسبی خواهند بود.

رنگ های خنثی انتخاب کنید

دیگر زمان پوشیدن کاپشن پفی به رنگ های شبرنگ تمام شده است و بهتر است سمت آن ها نروید. کاپشن های رنگ خنثی شیک تر بوده و با هر لباسی که در کمد دارید ست می شوند. سراغ رنگ هایی مثل مشکی، قهوه ای و خاکی بروید. اگر به آیتم های رنگی تر علاقه دارید، رنگ های سورمه ای، زرشکی تیره، خاکستری تیره یا سبز یشمی انتخاب های مناسبی به حساب می آیند.

کاپشن پفی کلاه دار انتخاب کنید

کلاه روی کاپشن پفی خیلی شیک می شود و بیشتر شما را از سرما حفظ می کند. برای داشتن ظاهری شیک و رسمی تر، از کلاه هایی که یک لایه خز مصنوعی دورشان دوخته شده است استفاده کنید. خز رنگ مشکی، قهوه ای، یا کرم گزینه های جذابی هستند. از انتخاب خزهای رنگی خودداری کنید.

به دوخت، جنس و سایر جزئیات کاپشن دقت کنید

کاپشن های پف داری که دوختی عمودی دارند بیشتر از بقیه، اندازه و متناسب اندام فرد هستند. به سایر ویژگی های شیک کاپشن مثل یقه پشم گوسفند، قسمت های چرمی، کمر اندازه، یقه آرشال، زیپ های نامتقارن و طرح جالب دکمه ها دقت کنید. کاپشن هایی که از پر قو پر شده اند، بیشترین گرما را دارند اما از بقیه کاپشن ها گران قیمت تر هستند؛ در عین حال می توانید سال ها از آن ها استفاده کنید.

  • کاپشن هایی که از الیاف مصنوعی پر شده اند، بسیار ارزان تر بوده و انواع و اقسام طرح های آن ها در بازار موجود می باشد.

 

استریت استایل با کاپشن پفی مشکی

ست کردن لباس با کاپشن پفی زنانه

شلوارهای تنگ و تیره انتخاب کنید

کاپشن های پفی زنانه، حتی فشن ترین آنها، آیتم های بسیار مفیدی هستند. پوشیدن یک شلوار گشاد و رنگ روشن، این ویژگی آن ها را به شکل نامناسبی تحت تاثیر قرار می دهد. می توانید کاپشن تان را با شلوار جین مشکی یا تیره و تنگ یا لگ ست کرده و استایلی رسمی داشته باشید. رنگ تیره و تنگی شلوار باعث افزودن زیبایی اندام و ایجاد تعادل در حجم و ضخامت کاپشن می شود.

زیر کاپشن تان لباس های اسپورت بپوشید

می توانید با پوشیدن لباس های اسپورت همراه کاپشن پفی تان، استایلی غیررسمی و همچنان مد روز داشته باشید. آیتم هایی مثل پلیور کلاه دار، پلیور بافتنی، تیشرت های بلند و کتونی به رنگ های جذاب، گزینه های پیش روی شما هستند. در آخر هم یک کلاه بافتنی رنگی بپوشید. نتیجه کار استایلی روزمره، آراسته و بی زحمت خواهد بود.

کاپشن پفی را با استایل های رسمی بپوشید

یک کاپشن پفی تیره رنگ با کت و شلوار زنانه رسمی، شلوار پارچه ای، و همچنین پیراهن زنانه به رنگ خنثی، عالی خواهد بود. سعی کنید رنگ کاپشن حتما با رنگ بقیه لباس هایتان هماهنگ باشد؛ این نکته از اهمیت زیادی برخوردار است.

  • کاپشن پفی زنانه تان را با لباس های روزمره اداری بپوشید. با این کار بدون اینکه مجبور باشید یک عالمه لباس روی هم بپوشید، در مسیر اداره گرم خواهید ماند.

 

کاپشن پفی زرد با کیف صورتی

انتخاب اکسسوری مناسب با کاپشن پفی زنانه

کاپشن پفی تان را با بوت و کتونی ست کنید

ترکیب کاپشن پفی زنانه با بوت های تیره بنددار جلوگرد، نیم بوت و بوت های پاشنه دار استایل جذابی را خلق می کنند. همچنین با کفش های ورزشی مثل کتونی نیز به خوبی ست می شود. اگر کتانی می پوشید، از انواع رنگی آن استفاده کنید تا به لباس های خود رنگ و لعاب بدهید.

  • کتونی های سبک وینتج با رنگ های چرک نیز به کاپشن پفی می آیند.
  • از پوشیدن کفش های رسمی مثل کفش پاشنه بلند با کاپشن خودداری کنید.

از کلاه بافت شل و یک شال زیبا استفاده کنید

با کمک یک کلاه بافت طرح دار یا پررنگ، به کاپشن پفی تیره تان حس و حال دیگری ببخشید. شالی با طرح ساده را با ظرافت به دور گردن تان بپیچید. یک جفت دستکش تیره چرم یا پشم، استایل تان را تکمیل می کند.

از اکسسوری های تک رنگ استفاده کنید

کاپشن های پف داری که کمربند یا بند کشیدنی دور کمر خود دارند، باعث می شوند با کشیدن و تنگ کردن کمربند یا بند بتوانید از حجم و ضخامت کاپشن کم کرده و فرم کلی کاپشن را جمع و جورتر کنید. سعی کنید کاپشنی انتخاب کنید که کمربندی هم رنگ خود داشته باشد. از اکسسوری هایی مثل شال، کلاه، دستکش، و عینک آفتابی تیره استفاده کنید تا با کاپشن تان هم خوانی داشته باشد.

  • از انتخاب کاپشن هایی که کمربندی با رنگ متفاوت دارند خودداری کنید.