زندگی مشترک، همانطور که از اسمش پیداست، یک تعامل ۲ طرفه بین زن و شوهر است. برای داشتن زندگی شیرین و زیبا، هر ۲ نفر وظایفی نسبت به طرف مقابل دارند که باید آنها را بدانید و در زندگی روزمره خود بگنجانید تا زندگی به کام شما و همسرتان شیرین شود. در این مقاله برخی از نکات ریزی که خانم ها باید در زندگی مشترک رعایت کنند را جمع آوری کرده ایم و امیدواریم رعایت این موارد شما را در داشتن زندگی دلخواهتان همراهی کند.

۱به شخصیت همسرتان و خانواده و اطرافیان او احترام گذاشته و هرگز به آن توهین نکنید.ارزش و احترامی که شما برای همسرتان قائل میشوید باعث میشود تا همسر شما هم، چنین رفتاری داشته و متقابلاً برای شما و خانواده تان احترام بیشتری قائل شود.

۲اگر میخواهید همسرتان با شما کاملاً روراست و صادق باشد، برای حرف ها و گفته های او وقت گذاشته و حتی نسبت به حرف هایی که بر خلاف میل شماست، عکس العمل تند نشان ندهید. چراکه این کار، باعث میشود همسرتان اعتمادش را نسبت به شما از دست داده و برای گلایه کردن سراغ شما نیاید.

۳از همسرتان به طور مداوم و مکرر انتقاد نکنید. بلکه انتقاد از او را به وقت و زمان مناسب خود موکول کنید. رعایت نکردن این نکته، سبب میشود که انتقاد شما امری تکراری و معمولی به نظر برسد و همسرتان دیگر به آن توجه کافی را نداشته باشد.

۴همسرتان را همان گونه که هست دوست بدارید و برای عوض کردن ظاهر یا شخصیت او تلاش نکنید. چراکه این موضوع، ممکن است در نظر همسرتان به نشانه عدم علاقه به او، به نظر بیاید، که عاملی مهم در سرد شدن روابط شماست. حتی در مسائل کوچکتر مثل خرید هدیه برای او، نظر و سلیقه همسرتان را مدنظر قرار دهید.

مطلب مرتبط:  با تاریخچه سپندارمذگان و دلیل بزرگداشت این روز آشنا شوید

۵اگر در موضوعی با همسرتان اتفاق نظر ندارید، سعی کنید برای نظر و پیشنهاد او هم ارزش قائل شده و واکنش بدی به ایده هایش نشان ندهید. پس به طور کلی توقع نداشته باشید که همسرتان در تمام مسائل زندگی با شما هم نظر باشد و اجازه دهید به راحتی نظر و ایده خود را مطرح کند.

۶برای ابراز علاقه همسرتان خیلی تلاش نکنید. خصوصاً زمانی که همسرتان ناراحت یا عصبانی است برای ابراز علاقه، به او اصرار نکنید و بگذارید تا خود همسرتان در زمان مناسبش به شما علاقه اش را نشان دهد. در نظر داشته باشید که به طور کلی ابراز علاقه آقایان با خانم ها بسیار تفاوت دارد و هر شخصی نحوه ی متفاوتی را برای بروز احساساتش دارد.

۷سعی کنید وظیفه خوشبخت شدن خود را به دوش همسرتان نیندازید. بلکه بدانید که این خودتان هستید که باید خود را خوشبخت کنید. اگر این مسئولیت را به عهده همسرتان بگذارید، در واقع فشار زیادی را به او وارد کرده اید که همین موضوع موجب افزایش اضطراب او شده و به سرعت خسته و پژمرده اش میکند.

۸در زندگی تان “منم” نداشته باشید! زندگی مشترک پر از “ما” بوده و همه چیز برای ۲ نفر است. از غذا خوردن گرفته تا صحبت کردنتان باید برای هر ۲ نفر شما مناسب باشد و در هیچ یک از مواقع نفر مقابل خود را نادیده نگیرید.

۱۰هیچ گاه از روش های محبت کردن همسرتان به شما، گلایه نکنید. حتی اگر هدیه ای از جانب او دریافت میکنید که خیلی مناسب شما و سلیقه شما نیست بازهم نارضایتی خود را نشان ندهید و او را از انتخابش پشیمان نکنید. عدم رعایت این نکته، باعث میشود تا اعتماد به نفس همسرتان در مقابل شما از ببین برود و در نهایت به سرد شدن رابطه شما منجر شود.

مطلب مرتبط:  چرا پس از یک شکست عشقی، نباید برای شروع رابطه عاطفی جدید عجله کنید

 

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید