معرفی و بررسی کامل ۱۰ ماسک خانگی برای موهای آسیب دیده

0
1874
10 مایک خانگی برای موهای آسیب دیده

دلیل اینکه موهای درخشان و پرپشت و سرحال تان تبدیل به موهایی بی حال و کدر و سوخته شدند چیست؟ علت آن می تواند استفاده زیاد از اتوی مو یا بابلیس یا سشوار باشد، همچنین رنگ کردن زیاد موها یا حتی هوای سرد زمستان هم می تواند به موها آسیب برساند. مهم نیست موهایتان به چه دلیل درخشش خود را از دست داده است؛ چون راه هایی هست که به کمک آن می توانید سلامت موها را برگردانده و آنها را احیا کنید. دستورالعمل هایی برای احیای مو برایتان داریم که حتی لازم نیست برای استفاده از آن ها منزل را ترک کنید! در ادامه این مقاله با ۱۰ ماسک خانگی برای موهای آسیب دیده آشنا خواهید شد.

 

۱۰ ماسک خانگی برای موهای آسیب دیده

ماسک خانگی روغن نارگیل برای موهای آسیب دیده

روغن نارگیلروغن نارگیل: تا جایی که بتوانیم راجع به روغن نارگیل تبلیغ می کنیم. این روغن گل سرسبد محصولات زیبایی و مرطوب کننده هاست؛ بوی عالی دارد، به نرمی ابریشم بوده، و به شدت آب رسان است. برای اینکه بهترین بهره را از خواص درمانی روغن نارگیل ببرید، اول با موهای خشک کارتان را شروع کنید. اگر موهایتان نم دار باشد، روغن را جذب نخواهد کرد. وقتی روغن را از نوک موها به ریشه مو زدید، موها را دم اسبی کنید و یک کلاه مخصوص رنگ مو بگذارید. بگذارید روغن روی سرتان بماند و در این فاصله یک فیلم سرگرم کننده ببینید و بعد دوباره به حمام برگردید. درحالی که هنوز کلاه روی سرتان است، روی موها با درجه حرارت داغ سشوار کنید. کلاه را بردارید و شامپو بزنید و بعد یک نرم کننده و بعد هم آب بکشید. احساس می کنید موهایتان را کراتینه کرده اید، بدون اینکه کلی پول خرج کرده باشید!


ماسک خانگی پاک کننده موهای آسیب دیده

بیکینگ پودر و سرکه سیبخشکی و آسیب موها نیازمند محصولات بیشتر مخصوص مو است که در نتیجه باعث رسوب بیشتر مواد در موها می شود. این رسوب ها نه تنها موهایتان را کدر کرده و از درخشش آن کم می کند، بلکه باعث پوسته پوسته شدن و شوره زدن سر هم می شود. پس بیاید به سراغ کابینت آشپزخانه برویم و پاک سازی موها را شروع کنیم. برای درست کردن این ماسک به جوش شیرین، سرکه سیب، و کمی عسل نیاز دارید. عسل خواص شگفت انگیزی برای پوست و مو دارد. مواد را با هم مخلوط کنید و به پوست سرتان بمالید (یعنی جایی که بیشتر رسوب معمولا آن جا جمع می شود). همه جای سر از این مواد بزنید و بگذارید ۵ تا ۱۰ دقیقه بماند. بعد با آب بشویید و شامپو و نرم کننده بزنید. موهایتان آنقدر پاک و تمیز می شود که صدای جیر جیر تمیزی می دهند.

مطلب مرتبط:  نحوه برس کشیدن مو ها - معرفی چند اشتباه رایج در شانه کردن مو

ماسک خانگی درخشان کننده موهای آسیب دیده

لیمو و ماست و عسلحالا که موهای خود را پاک سازی کرده اید و تمام رسوب را از ریشه ها زدوده اید وقتش رسیده آن را درخشان کنید. کمی ماست یونانی، عسل، آب لیمو و ۲-۱ تخم مرغ (بسته به بلندی مو) را با هم ترکیب کنید. تخم مرغ سرشار از اسیدهای امگا، پروتئین، پتاسیم و کلسیم است. آب لیمو هم روشن کننده و پاک کننده است و ماست و عسل به موها رطوبت و درخشش می دهند. بگذارید ماسک ۲۰ دقیقه روی موها بماند و بعد آن را بشویید و از موهای ابریشمی و نرم خود لذت ببرید.


ماسک خانگی ترمیم کننده موهای آسیب دیده

موزبه جای اینکه به زور اتوی مو را از دست تان بیرون بکشیم تا بیشتر از این به موهایتان آسیب نرسانید، راه حل عالی بعدی را به شما معرفی می کنیم: موز. موز به دلیل میزان بالای پتاسیم و همچنین ویتامین های A، E و C ماده ای فوق العاده برای ترمیم آسیب دیدگی مو است. پتاسیم برای ترمیم فولیکول های آسیب دیده عالی است و ویتامین C رطوبت را در ریشه موها افزایش می دهد؛ اما به نحوی که تولید سبوم طبیعی را در پوست سر مختل نمی کند. یک موز رسیده را له کنید و ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل یا آرگان به آن اضافه کنید و ترکیب فوق را به موها بزنید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند و بعد بشویید.


ماسک خانگی ضد وز برای موهای آسیب دیده

روغن جوباباوز شدن مو از معمول ترین پیامدهای آسیب دیدن موهاست. خب این ماسک را تنها با مواد موجود در آشپزخانه نمی توانید درست کنید اما به رفتن و خرید کردنش می ارزد. مواد تشکیل دهنده آن عسل، روغن جوجوبا، و روغن آرگان هستند. این روغن ها باعث آرامش، تغذیه و ترمیم موخوره و فولیکول های آسیب دیده مو می شوند. کافی است تمام این مواد را به نسبت مساوی با هم مخلوط کنید و به مدت ۳۰-۲۰ دقیقه روی موها بگذارید و بعد با شامپو و نرم کننده بشویید.

مطلب مرتبط:  4 ماسک صورت خانگی و معرفی فواید، طرز تهیه و نحوه استفاده از آن ها

ماسک خانگی پرپشت کننده مو

روغن زیتونبرای آن هایی که مادرزادی موهای پرپشت و جذاب ندارند (و تمایلی هم ندارند موهایشان را اکستنشن کنند) یک ماسک پرپشت کننده وجود دارد که به موها حجم می دهد. همچنین اگر خشکی و آسیب موهایتان باعث شده آنها ریزش پیدا کنند، نگران نباشید. نصف یک آووکادو را با شیر و روغن زیتون مخلوط کنید. روغن زیتون به ماسک رطوبت می دهد و آووکادو فولیکول ها را ضخیم می کند و موها را با فیبر و چربی بالایی که دارد تغذیه می کند. ویتامین D و A که در شیر وجود دارد، به موها روح و جان تازه ای می بخشد. این ماسک را به مدت ۲۰ دقیقه روی سر بگذارید و بعد بشویید.


ماسک خانگی مرطوب کننده برای موهای آسیب دیده

شی باتربا آسیب دیدن موهایتان، آنها تشنه و خشک خواهند شد. این معنایش آن است که وقتش شده مواد ماسک مرطوب کننده را تهیه کنید و با هم مخلوط کنید. روغن نارگیل، شی باتر، و کمی روغن زیتون به نسبت مساوی. این ماسک همه فولیکول های مو را آب رسانی می کند. برای موهای خیلی خشک بگذارید ماسک تا یک ساعت روی موها بماند. ماسک را به خوبی بشویید و بعد کمی روغن نارگیل به نوک موها بزنید.


ماسک خانگی ضد چربی برای مو

لیمو و عسلدرحالیکه بعضی از ما درگیر موهای خشک مان هستیم، بعضی دیگر مشکل چربی موها را داریم. برای برگرداندن اسیدیته طبیعی (میزان pH) پوست سر و تمیز نگه داشتن موها تا چندین روز از این ماسک ضد چربی استفاده کنید. ماست یونانی، آب لیمو، و عسل را با هم مخلوط کنید. پروبیوتیک و پروتئین موجود در ماست باعث رطوبت پوست سرتان شده و به کاهش تولید بیش از حد سبوم کمک می کنند. آب لیمو میزان pH پوسته سر را متعادل کرده و خواص ضدباکتریایی و ضد قارچی عسل باعث آرامش و از بین بردن هر نوع باکتری می شود.

مطلب مرتبط:  10 مورد از مهمترین خواص روغن زیتون برای پوست ، مو و زیبایی

ماسک خانگی ضد شوره سر

روغن گیاهی

آسیب دیدن موها موجب خشک شدن آن شده و درنتیجه باعث به وجود آمدن شوره و پوست سر می گردد. شوره سر می توانند واقعا باعث خجالت شود؛ پس بیایید قبل از ظاهر شدن شان فکری برای رفع آن ها بکنیم. ۱۰ قطره روغن درخت چای را با ۳ قاشق غذاخوری روغن جوجوبا و ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب مخلوط کنید. روغن درخت چای خواص ضدباکتریایی، ضدقارچی و درمانی دارد که جلوی ایجاد پوسته سر را می گیرد و سرکه سیب تعادل pH را به پوست سر بازمی گرداند. روغن جوجوبا با ایجاد آرامش جلوی خارش و حساسیت سر را می گیرد. تمام این مواد را با هم مخلوط کنید و به پوست سرتان بزنید و باقی آن را به موها بمالید. بگذارید ۲۰ دقیقه بماند و بعد با آب بشویید. خداحافظ شوره ها!


ماسک خانگی برای عطر خوش موها

روغن های گیاهیبعضی اوقات فقط می خواهید به خودتان برسید – و چه چیزی بهتر از ماسکی که بوی یک عطر جذاب بدهد؟ برای درست کردن این ماسک به رزماری آسیاب شده، ۵ قطره روغن نعناع، و ۳ قاشق غذاخوری روغن نارگیل نیاز دارید. این مواد را در درجه حرارت اتاق با هم مخلوط کنید و به موها بزنید و لم دهید و از عطر تازه گیاهی آن لذت ببرید. بعد از ۲۰ دقیقه ماسک را بشویید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید