۱۰ مورد از مهمترین نکات بدنسازی برای رسیدن به اندام زیبا

0
2471
بررسی نکات بدنسازی برای داشتن اندام زیبا

با وجود همه ی ادعاهایی که در مورد تاثیر غذاهایی با ارزش غذایی بالا، آخرین ورزش های مد شده و قرص های رژیمی وجود دارد، باید بدانید که هیچ چیز غیر از اراده ی شما، نمی تواند شما را خوش اندام کند. به دست آوردن یک اندام متناسب و حفظ آن، به دو دلیل عمده ی اراده و تنوع، کار بسیار سختی است. در ابتدا برای اینکه بتوانید برنامه ی خود را تا پایان انجام دهید، باید اراده ی قوی داشته باشید؛ اینکه فقط به انجام کاری مثل پیاده روی به جای استفاده از ماشین فکر کنید، به شما کمک نمی کند تا در مسیر خوش اندام شدن قرار بگیرید. پس در ابتدا باید اراده ی خود را قوی کنید. در مرحله ی بعد به تنوع نیاز دارید. این تنوع را نیز باید هم در رژیم و هم در ورزش بگنجانید تا مسیر درستی از بندسازی برای شما فراهم شود. در ادامه این مقاله با ۱۰ مورد از مهمترین و موثرترین نکات بدنسازی که شما را در رسیدن به اندام ایده آل تان کمک می کند، آشنا خواهید شد.

مهم ترین نکات بدنسازی :

۱٫ برای اهداف خود برنامه ریزی کنید

یکی از مهم ترین نکات بدنسازی ، برنامه ریزی است. اینکه نقشه ی مشخصی نداشته باشید به اندازه ی کافی بد هست، اما اینکه حتی هدف معینی نیز ندارید و نمی دانید چه می خواهید، بهتر است در خانه بمانید. اما اگر واقعا می خواهید تغییر کنید، بهتر است تعدادی هدف معقول و دست یافتنی را متناسب با پیشرفت خود بسنجید و برای رسیدن به این هدف ها تلاش کنید. فقط باید توجه داشته باشید که این اهداف واقعا ارزش وقت گذاشتن را داشته باشند.

مطلب مرتبط:  چگونه بدون ورزش لاغر شویم؟ روش هایی برای کاهش وزن بدون ورزش

۲٫ پیشرفت خود را محاسبه کنید

اگر بتوانید در یک دفتر تمام کارهایی که در مسیر هدف خود انجام می دهید را ثبت کنید، همانطور که پیش می روید می توانید میزان پیشرفت خود را مشاهده و محاسبه کنید. بدست آوردن اندام زیبا ، بیش از هر چیز دیگری به انگیزه بستگی دارد. تلاش شما باید به گونه ای باشد که موقع دستیابی به آن، هم خودتان و هم بقیه به شما آفرین بگویند.

۳٫ فکر کنید که بدنی متناسب دارید

یکی دیگر از مهمترین نکات بدنسازی این است که متناسب فکر کنید. به تصمیماتی که می گیرید هر روز فکر کنید و وقتی که تصمیم خود را گرفتید، تصور کنید که واقعا خوش هیکل هستید. فکر همه چیز را بکنید؛ باید از پله ها استفاه کنید یا از آسانسور؟ باید برای ناهار خوردن پیاده بروید یا با ماشین؟ انتخاب تمام این موارد ناچیز به طورکل به تناسب اندام شما کمک می کند.

۴٫ یک رژیم غذایی سالم و متنوع داشته باشید

برای داشتن اندامی متناسب، باید یک رژیم غذایی سالم هم داشته باشید. واقعاً نیازی نیست به بسیاری از ما گفته شود که کدام غذا سالم است و کدام نیست. همه ی ما می دانیم که غذاهایی مانند همبرگر و سیب زمینی سرخ کرده ، گزینه های مناسبی در منوی غذایی شما نیستند، پس به جای آن ها، سالاد یا میوه را انتخاب کنید و تنوع غذایی خود در میان غذاهای سالم را بالا ببرید تا وعده های هیجان انگیزی داشته باشید.

۵٫ آن را عمومی کنید

یکی دیگر از مهمترین نکات بدنسازی این است که در مورد اهداف بدنسازی خود به همه توضیح دهید. اظهار عمومی هر هدفی که دارید، باعث می شود تا شما صبح ها با اطمینان بیشتر و عزمی راسخ تر از اینکه بخواهید آن را نزد خودتان نگه دارید از خواب بیدار شوید.

مطلب مرتبط:  نحوه صحیح استفاده از هولاهوپ برای لاغری شکم و کاهش وزن

یک خانم در حال ورزش کردن با لباس های ورزشی

۶٫ با دوستان ورزش کنید

ورزش کردن با دوستان نه تنها به شما انگیزه می دهد، بلکه باعث می شود که بدنسازی شما شاد تر و سرگرم کننده تر شود. تنهایی ورزش کردن، هم می تواند کسل کننده باشد و هم حواس شما را به راحتی پرت کند. ورزش با دوستان می تواند یک رقابت سالم را به وجود آورد و این می تواند شما را برای ادامه دادن تشویق کند و به شما انگیزه دهد.

۷٫ روند ها و انواع حرکت های مختلف ورزش را امتحان کنید

یکی دیگر از ساده ترین و موثر ترین نکات بدنسازی این است که کمی به نوع ورزش خود تنوع دهید و با روش های مختلف آن ها را امتحان کنید. شما نیاز دارید که به طور مرتب ورزش کنید، اما این به این معنا نیست که هر بار باید یک حرکت ورزشی مشابه را تکرار کنید. تنوع در حرکت های ورزشی که انجام می دهید، علاوه بر تأثیرات کلی، قسمت های مختلف بدن شما را هم سفت تر می کنند. بنابراین روش های ورزش کردن خود را هر از گاهی عوض کنید. این کار به همان میزان که از کسل کننده بودن آن ها جلوگیری می کند، تاثیر کلی بهتری نیز بر روند بدنسازی شما خواهد داشت.

۸٫ آب رسانی

نوشیدن آب به طورعادی و درهر موقعیتی برای سلامتی شما ضروری است؛ چرا که شما هنگام ورزش کردن عرق می کنید، بنابراین برای اینکه بتوانید ادامه دهید، نوشیدن آب را فراموش نکنید.

۹٫ یک دفتر ثبت روزانه ی غذا داشته باشید

این حق شماست که هر از گاهی از خودتان پذیرایی کنید؛ اما به شرطی که هرچیزی می خورید در یک دفتر ثبت کنید و آخر هر هفته آن را مرور کنید. شاید از اینکه فقط چند بار از خودتان دزدکی پذیرایی کرده اید شگفت زده شوید.

مطلب مرتبط:  نخوردن لبنیات چه تاثیری در زندگی شما خواهد داشت؟ معرفی 7 تاثیر اساسی

۱۰٫ بر روی اهداف خود متمرکز بمانید

باید ببینید که آیا اهدافی را که درهنگام شروع این کار تعیین کردید به یاد دارید یا خیر؟ آنها را هنگام ورزش کردن هم به خودتان یادآوری کنید و به شادی و افتخاری فکر کنید که هنگام دستیابی به اهداف خود به دست می آورید و به خود بگویید که اهداف شما از هر جهت ارزشش را داشته است.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید