۱۰ نکته برای استفاده از رژ لب مات به بهترین شکل ممکن

0
7089
جیجی حدید در حال استفاده از رژ لب مات

برق لب، بسیار عالی ست و بالم لب خیلی جذاب است؛ اما رژ لب مات چیز دیگری است! لب های مات بسیار جذاب هستند و به نظر می رسد که این ترند برای مدت زمان زیادی ماندگار خواهد شد. برای اولین بار، رنگ های ارغوانی تیره و قرمز کبود را بر روی نمایش ران وی پاییز و زمستان مشاهده کردیم و اکنون در تابستان نیز شاهد این رنگ های مات هستیم. رنگ های پاستلی، صورتی و رنگ های روشن فاصله ی زیادی با مد روز دارند؛ ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به این ظاهر دست یابید. در ادامه این مقاله، نکات استفاده ی حرفه ای از رژ لب مات را خواهید آموخت.

نکات استفاده از رژ لب مات

بازگشت به اصول اولیه

بنیاد هر لبخند زیبا، یک زیرسازی مناسب است. به این معنا که استفاده از رژ لب مات روی لب های خشک و پوسته پوسته شده، تنها آن را خشک تر نشان خواهد داد. بنابراین یکی از اصول های اولیه ی استفاده از رژ مات، پایه سازی مناسب است: برای این کار با استفاده از یک مسواک تمیز، لب های تان را لایه برداری کرده و سلول های مرده را تمیز کنید و از بین ببرید. سپس با یک لایه ی ضخیم چرب لب، آب رسانی را انجام دهید. قبل از آن که از رژ لب استفاده کنید، اجازه دهید چرب لب تان کاملا جذب شود. ما تضمین می کنیم که با استفاده از این روش، لب های تان بسیار زیباتر به نظر خواهند رسید.

 

زیر سازی کنید

اگر رنگ لب های شما به طور طبیعی تیره است و می خواهید از یک رنگ مات آبنباتی استفاده کنید، ابتدا باید با استفاده از کانسیلر رنگ پایه را کمی طبیعی تر جلوه دهید. بعد از این که در مرحله ی اول لب های خود را آماده کردید، با استفاده از کمی کانسیلر، رنگ تیره ی لب هایتان را خنثی کنید. این پوشش پایه، رنگدانه های رژ لب را تقویت می کند و دوام آن را بیشتر خواهد کرد.

مطلب مرتبط:  آموزش مانیکور و پدیکور ناخن در خانه با 7 مرحله ساده و کاربردی

 

لکه گیری کنید

یکی دیگر از راه های استفاده ی حرفه ای از رژ لب مات، این است که یک لایه ی نازک از آن را استفاده کرده و سپس آن را لکه گیری کنید. با استفاده از یک دستمال، پنبه یا کاغذ جاذب، رطوبت موجود بر روی لب هایتان را جذب کنید تا لب ها بدون درخشش و واقعا مات به نظر برسند. برای نتیجه ی مشابه، می توانید با استفاده از قلم موی آرایشی، کمی پودر کرک دار روی لب های خود بزنید. برای این کار از قلم مویی استفاده کنید که وجود رژ لب روی آن ایرادی نداشته باشد.

 

یک رژ مات در دست یک خانم

فرمولاسیون مناسب را انتخاب کنید

استفاده از رژ لب براق برای داشتن لب های مات ممکن نیست؛ از آنجا که فرمولاسیون چنین محصولی مقدار زیادی روغن خردل دارد، تا جایی که ممکن است رطوبت و جلا را در خود نگه می دارد. در عوض در داروخانه به دنبال رژ لبی با لیبل مات روی تیوب آن باشید؛ چون این رژ لب ها محتویات خاصی دارند که برای خواص مات کنندگی شان مورد استفاده قرار گرفته است.

 

خط لب بکشید

اگر از رژ لب روشنی مثل صورتی، ارغوانی یا قرمز استفاده می کنید، یکی از راهکارهای کاربرد رژ لب مات، کشیدن خط لب قبل از رژ زدن است. از خط لب رنگ رژ لب خود استفاده کنید؛ مگر اینکه رژ لب شما قرمز باشد. اگر از رژ لب قرمز استفاده می کنید از خط لبی استفاده کنید که هم رنگ لب های خودتان باشد. کمی خط لب را ضخیم تر بکشید تا لب های قلوه ای تری داشته باشید.

مطلب مرتبط:  آرایش مناسب با موی چتری - نکاتی برای داشتن بهترین آرایش با چتری

 

دور لب را پاک کنید

قدم بعدی برای استفاده از رژ لب مات، پاک کردن دور لب است. وقتی خط لب و رژ لب مات کننده ی خود را استفاده کردید اشتباهات و بیرون زدگی ها را با یک تکه پنبه یا گوش پاک کن که در پاک کننده ی آرایش چشم زده اید پاک کنید. به آرامی پنبه را دور لب ها بمالید تا خرده های رژ یا خط لب را پاک کند و بعد دور لب خود کانسیلر بزنید. کانسیلر را با کرم پودر خود ترکیب کنید و دقت کنید به رژ لب تان مالیده نشود. این قسمت مهم است تا بتوانید رژ لب مات خود را جلوه دهید و باعث مالیده شدن تکه های رژ نشوید.

یک عدد رژ لب مات

هایلایت کنید

یکی از راهکار های مورد علاقه ی خیلی از افراد، استفاده از هایلایتر در وسط لب پایینی است تا لب ها قلوه ای تر به نظر رسند. این روش مخصوصا زمانی که از رژ لب مات استفاده می کنید کارساز است؛ چون می تواند لب ها را کوچک تر از آنچه هستند جلوه دهد. کمی سایه چشم سفید یا هر پودر هایلایت کننده ی دیگر را به وسط لب پایین خود بزنید و تفاوت را مشاهده کنید. مطمئنا تحت تاثیر قرار خواهید گرفت!

 

رژ لب تیره نزنید

اگر به طور خدادای لب های قلوه ای ندارید، نگران نباشید. چراکه باز هم می توانید رژ لب مات بزنید! آن دسته از خانم ها که لب های نازک دارند باید از رنگ های روشن تر مثل رنگ های صورتی روشن، یاسی و یا خاکستری مایل به قهوه ای به جای قرمز و بنفش استفاده کنند که باعث شود لب های کوچک شان، بیشتر توی چشم بیایند. استفاده از رژ لب های این تن رنگ، در بهار و تابستان کاملا ترند است، بنابراین شما هم به محض استفاده از این رنگ ها به جمع آلامدها خواهید پیوست.

مطلب مرتبط:  تمام نکات انتخاب رنگ کرم پودر متناسب با پوست شما

حتی اگر عاشق لب های برآمده و برجسته هستید نیز می توانید از رژ لب مات استفاده کنید. خانم هایی با لب های باریک، باید به جای رنگ بنفش و قرمز از رنگ های روشن تر مانند صورتی آب نباتی، یاسی یا خاکستری مایل به قهوه ای استفاده کنند. این رنگ ها خطوط لب را مشخص کرده و لب های کوچک را بیشتر مورد توجه قرار می دهد.

 

بقیه اجزاء صورت را ساده بگذارید

بعد از انجام راهکارهای بالا و این همه تلاش، باید اجازه دهید لب های مات شما کار خودشان را انجام دهند و بقیه آرایش خود را ساده نگه دارید. یک خط چشم نازک و یک فر مژه با یک یا دو لایه ریمل، تمام چیزی است که برای تکمیل کار خود نیاز دارید. از استفاده از رژگونه هایلایت یا اکلیلی خودداری کنید؛ زیرا با شاهکاری که خلق کرده اید در تضاد قرار می گیرد.

 

تثبیت کننده رژ لب بزنید

راهکار نهایی ما هم یک راهکار آسان و موثر برای تثبیت رژ لب مات است و آن هم استفاده از تثبیت کننده ی مات می باشد که می توانید روی رژ لب خود بزنید. فرمولاسیون این محصول مثل فرمول تاپ کات است که روی لاک استفاده می کنید و رژ لب را تا ساعت ها حفظ می کند. حتی برای وقتی چیزی می نوشید، یا می خورید و یا وقتی کسی را می بوسید، کارساز است. یک تیوب آن ارزان تر از یک فنجان قهوه است؛ این تثبیت کننده را می توان در هر داروخانه خوبی پیدا کرد. پس همین حالا آن را تهیه کنید.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید