۱۰ نکته برای کشیدن خط چشم مایع به بهترین شکل ممکن

0
2032
معرفی نکات کاربردی برای کشیدن خط چشم مایع

خط چشم مایع یک دوست دمدمی مزاج است. وقتی آن را درست می کشیم ماهرانه، جذاب و زیرکانه به نظر می رسد. اما وقتی درست نمی کشیم، می تواند شبیه یکی از آثار ابتدایی پیکاسو، هنگامی که بیش از حد نوشیدنی الکلی مصرف کرده، به نظر برسد! نکته اصلی این که با تمرین، مطمئنا بهترین می شوید؛ هیچ کس آموزش آرایشگری را با کشیدن خط چشم مایع شروع نمی کند. کشیدن این خط چشم، کار سختی به حساب می آید که زمان می برد تا بتوانید در آن ماهر شوید؛ اما نتیجه مطمئنا ارزش تلاش کردن را دارد. در ادامه با چند توصیه و ترفند که برای کشیدن خط چشم مایع به آن احتیاج خواهید داشت را جمع آوری کرده ایم. این نکات می توانند سفرتان به سوی رستگاری در کشیدن خط چشم مایع را آسان تر کنند.


انواع خط چشم مایع

کشیدن خط چشم مایعکلید کشیدن یک خط تیز و جسورانه در پشت چشم، داشتن یک خط چشم با نوک خوب و نمدی است. با گذشت زمان، نوک خط چشم تان ممکن است صاف و کدر شود و شروع به پخش کردن جوهر خط چشم کند. این یکی از مواقعی است که یک هنرمند واقعی می تواند تقصیر را گردن لوازم آرایشش بیندازد! مطمئن شوید که خط چشم های باکیفیتی خریداری می کنید و زود به زود آنها را تعویض می کنید. وقتی جوهر شروع به کمرنگ شدن می کند و نوک خط چشم، تیزی اش را از دست می دهد، تقریباً غیر ممکن است که بتوانید یک خط خوب بکشید (تفاوتی هم ندارد که چقدر حرفه ای باشید).


کشیدن خط چشم مایع با چسب

کشیدن خط چشم با چسبیکی از توصیه های شگفت انگیز و مفید در مورد اینکه چگونه به صورت حرفه ای خط چشم بکشیم این است که از چسب استفاده کنیم. با گذشت زمان، یاد خواهید گرفت که چگونه تنها با دستان خود، یک خط چشم زیبا بکشید. اما تا آن موقع، چرا یک میان بر کوچک نزنیم؟ تنها کاری که باید انجام دهید این است که کشوی آشپزخانه تان را خوب بگردید، و یک چسب نواری یا چسب زخم معمولی پیدا کنید. کمی از چسبندگی آن را با پشت دست تان کم کنید و سپس چسب را به پایین ترین قسمت چشم تان، به سمت بیرونی شقیقه تان بزنید. لبه بالایی چسب، قسمت پایینی خط چشم تان خواهد بود. مرحله بعدی سخت ترین مرحله است؛ خط چشم بکشید. با استفاده از حالت ایجاد شده با چسب، خط چشم تان را بکشید. هر زمان که راضی بودید، چسب را بکنید. در نهایت یک خط چشم تیز و بی عیب و خانم هایی که به شما حسادت می کنند را باقی خواهید گذاشت! مگر اینکه تصمیم بگیرید که به آنها اجازه دهید در جریان راز قرار بگیرند!


کشیدن خط چشم مایع با قاشق

کشیدن خط چشم با قاشقیکی دیگر از روش های کارآمد درمورد کشیدن خط چشم مایع استفاده از قاشق است، که تکنیکی مشابه با روش نوارچسب دارد. با این حال، دو تفاوت در این روش ها وجود دارد. از آنجا که قاشق نیاز دارد تا درسرجایش نگه داشته شود (و چسب خودکفا است)، این ترفند مخصوص افراد کمی حرفه ای تر است. تفاوت دیگر این است که با دنبال کردن منحنی طبیعی قاشق، خط چشم تان زاویه ای طبیعی تر خواهد داشت. اما چگونه خط چشم مایع را با قاشق بکشیم؟ قاعده کلی این است که نوک قاشق را به سمت بیرونی شقیقه ها و مقابل گونه در زیر چشم نگه دارید. به میزانی که لازم است آن را تنظیم کنید، و از قسمت بالای منحنی قاشق، به عنوان ناحیه پایینی خط چشم استفاده کنید. تا زمانی که بی نقص آن را انجام دهید به تمرین کردن ادامه دهید.


کمتر بیشتر است

کشیدن یک خط چشم باریک و کوتاهبرای کشیدن خط چشم مایع به صورت دست آزاد، احتمالا یک خط پررنگ و ضخیم کشیده و داخل آن را پر می کنید. اما این روش تنها برای بعضی از ما کاربرد دارد؛ چراکه میزان توانایی افراد متفاوت است. در اکثر مواقع متوجه خواهید شد که هر زمان که خط چشم یکی از چشم ها خوب از آب در می آید، خط چشم دیگر چشم، هیچ شباهتی به آن پیدا نمی کند. در نهایت، تلاش برای به وجود آوردن خط چشم های یکسان، نتیجه ای جز گریه، عصبانیت، و خراب شدن کل آرایش تان نخواهد داشت. سعی کنید به جای کشیدن خطی که دوست دارید در انتها بدست آورید، با یک خط نازک تر شروع کنید، و کم کم آن را کامل کنید. با این کار، مطمئنا درحالیکه موج ها و تکان های ناخواسته را کنترل می کنید، خط چشم تان هم با ضخامتی معقول در هر دوطرف باقی خواهد ماند.


تماشای ویدیوهای آموزشی

تماشای ویدیو آموزشییک مرجعی وجود دارد، و اسمش یوتیوب است که مطمئنا در مورد آن شنیده اید. هزاران هزار ویدیو آموزشی در یوتیوب وجود دارد که برای یادگیری تکنیک های آرایشی در خانه بسیار موثر هستند. این ویدیوها به خصوص می توانند برای افرادی که فرم چشم های متفاوتی، مانند چشم های ریز و پلک های افتاده دارند مفید باشد. برخی از تکنیک ها و استایل ها برای بعضی افراد بهتر از بقیه جواب می دهد؛ برای همین است که داشتن طیف گسترده ای ازکانال های یوتیوب برای انتخاب، به میزان باورنکردنی مفید است! کمی خوراکی، خط چشم قابل اطمینان تان، یک مشت گوش پاک کن و کمی آرایش پاک کن بردارید، و شروع به یادگیری کنید.


تمرین نفس کشیدن

کشیدن نفس عمیق و مدیتیشندراینجا یک توصیه ساده دیگر درمورد اینکه چگونه خط چشم مایع بکشید وجود دارد؛ آن هم این است که نفس بکشید! خب، این شاید درکل یک توصیه خوب باشد. اما هنگام کشیدن خط چشم مایع اهمین بیشتری پیدا می کند. این مرحله کمی پیچیده تر است؛ برای همین اجازه دهید تا منظورمان را توضیح دهیم. خط چشم مایع کلاً به دست های لرزان، فشار انگشت، و مخصوصاً عطسه های وحشتناک، حساس است. درست قبل از اینکه آماده اید تا نوک خط چشم تان را به پلک تان بزنید، یک نفس عمیق بکشید، و بعد نفس تان را بیرون دهید. این کار در هر زمان کمک خواهد کرد تا دست هایتان را ثابت کنید و مطمئن شوید که به اندازه کافی آرام هستید تا خط چشم تان صاف و بدون اشکال از آب در آید.


ثابت نگه داشتن دست

تمرین کشیدن خط چشمحتی اگر نفس عمیق کشیدید و پنج ساعت ویدیو آموزشی در یوتیوب تماشا کردید، شاید تنها بدشانسی که می توانید داشته باشید، داشتن دست های لرزان است. این اتفاق در مورد افرادی که به مصرف کافئین اعتیاد دارند، می تواند یک امر رایج باشد. یک راه خوب برای مبارزه با لرزش های ناشی از لته هایی که میل کرده اید این است که درهنگام خط کشی چشم هایتان، از پایه آرنج تان و کناره کف دست تان به عنوان یک نگه دارنده درمقابل صورت استفاده کنید. این کار مانند یک وسیله نگه دارنده عمل می کند، که خواهد توانست خطی که می کشید را ثابت و استوار نگه داشته و کشیدن یک خط چشم صاف و بی دردسر را حتمی کند؛ بدون اینکه مهم باشد چند فنجان اسپرسو خورده اید.


تمرین کردن

آرایش کردن و کشیدن خط چشمتوصیه بعدی در مورد کشیدن خط چشم مایع، تمرین کردن است. در واقع مهم نیست که اگر خودتان را بدترین آرایشگر دنیا، یا یک نقاش اعجوبه و کار نابلد در نظر بگیرید؛ هیچ کس در ابتدا درخط چشم کشیدن خوب نیست، خصوصا در کشیدن خط چشم مایع. درحالیکه بعضی افراد بیشتر از بقیه به تمرین نیاز دارند، هرکسی با تمرین کردن می تواند در کشیدن حتی تیزترین خط چشم های مایع نیز ماهر شود. هر روز کمی از زمان تان را به خود اختصاص دهید، و دست تان را درخط کشیدن با خط چشم نوک نمدی امتحان کنید؛ حتی اگر به محض کشیدن خط با غبطه آن را پاک کنید. سرانجام همه تمرین های سخت تان نتیجه خواهند داد.


استفاده از کانسیلر

کانسیلرگاهی اوقات حتی حرفه ای ترین آرایشگرها و استادهای خط چشم کشیدن هم در کشیدن خط صاف و نوک تیز دچار مشکل می شوند. خوشبختانه یک پاک کننده محرمانه در بین حرفه ای ها وجود دارد که بارها و بارها شما را نجات خواهد داد (منظورمان تلاش کردن برای پاک کردن کامل خط چشم تان و دوباره شروع کردن نیست). وقتی نوک خط چشم هایتان با کمی ایراد از آب درمی آیند، از یک کانسیلر که پوشانندگی و نوک خوبی دارد استفاده کنید تا بالا و پایین خط چشم تان را تمیز کند. با این کار نه تنها یک برابری دقیق تر را به وجود می آورید، بلکه کانسیلر، خط چشم تان را نیز صاف تر خواهد کرد.


زیرسازی کردن

کرم پودر و لوازم آرایش مناسب زیرسازیآیا تا به حال دقایق خسته کننده ای را برای کشیدن یک خط چشم بی نقص صرف کرده اید، و تنها با عطسه و به هم زدن چشم هایتان آنها را پوشیده در لکه هایی مانند سگ دالمیشن یافته اید؟ نظرتان در مورد سختی پاک کردن آرایش چشم که به خاطر عطسه به وجود آمده است چیست؟ این اتفاق ممکن است برای حرفه ای ترین آرایشگرها نیز پیش آید. از آنجا که همیشه نمی توانید جلوی عطسه تان را بگیرید، ممکن است خط چشم تان بریزد. از این رو زیرسازی کردن بر روی پلک تان، قبل از کشیدن خط چشم، به باقی ماندن آن در تمام طول روز کمک خواهد کرد. دیگر جابه جایی و پاک کردنی وجود ندارد، و تیزی خط چشم برای مدت بیشتری باقی می ماند.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید