سپندارمذگان یا روز عشاق ایرانی که یکی از جشن های قدیمی و باستانی ایران است، در روز پنجم اسفند ماه برگزار می شود. علیرغم وجود این چنین جشن ها در آیین ایران باستان، بسیاری از افراد آن را نادیده گرفته و به جای آن، جشن های غربی همچون ولنتاین را برگزار می کنند. اما مطمئنا بهتر است که جشن های باستانی خودمان را برگزار کنیم و آیین خود را زنده نگاه داریم.

همچنین بهتر است بدانید که بسیاری از افراد، با تغییر تقویم در زمان های دور و اضافه شدن شش روز به شش ماه اول سال (سی و یک روزه شدن نیمه اول سال) سپندارمذگان را نیز شش روز زودتر، یعنی در روز بیست و نهم بهمن ماه برگزار می کنند که این کار کاملا اشتباه است. سپندارمذگان همانطور که از اسمش پیداست، می بایست در ماه اسفند برگزار شود. همچنین در آن زمان، روز پمجم هر ماه نیز، سپندارمذ نام داشته است.

در روز سپندارمذگان، مانند روز ولنتاین معمولا زوجین به یکدیگر هدایایی می دهند.این هدایا می بایست در عین سادگی و کوچک بودن، ارزش بسیار زیادی داشته باشند و حامل پیام های محب آمیزی برای معشوق شما باشند. برای تهیه کادوی سپندارمذگان می توانید از هدایای دست ساز نیز استفاده کنید که ارزش بسیار والاتری نسبت به هدایای آماده موجود در فروشگاه ها دارد. در ادامه این مقاله، با بیست مورد از زیباترین و خاص ترین و در عین حال، متفاوت ترین ایده های کادوی سپندارمذگان آشنا شوید.

20 ایده برای کادوی سپندارمذگان

1. جاکلیدی دست ساز

جاکلیدی دست ساز

2. محافظ لیوان قلبی شکل

محافظ لیوان قلبی شکل

3. کیف موبایل

کیف موبایل بستنی شکل دست ساز

4. چتر دست ساز

چتر دست ساز

5. زیرلیوانی بافتنی

زیر لیوانی بافتنی

6. دفترچه دست ساز

دفترچه دست ساز

7. کلاژ عکس ها

کلاژ عکس ها

8. کیف تبلت

کیف تبلت دست ساز

9. گلدان دست ساز با فلاپی

گلدان دست ساز با فلاپی

10. ساعت دومینویی

ساعت دومینویی

11. قاب عکس با بوسه

قاب عکس با بوسه

12. گیره های پیغامدار

گیره های پیغام دار

13. شمع های ایکس او

شمع های ایکس او

14. نامه های عاشقانه

نامه های عاشقانه

15. جعبه شیرینی

جعبه شیرینی

16. ماگ عاشقانه دست نویس

ماگ دست نویس

17. عینک تزئین شده

عینک تزئین شده

18. جاانگشتری چوبی

جا انگشتری چوبی

19. آدمک های بالشتی

آدمک های بالشتی

20. جعبه عکس

جعبه عکس عاشقانه