۲۰ مورد که شریک زندگیتان هیچوقت نباید از شما بخواهد

0
1344
Couple having coffee at sidewalk cafe
1

بخشیدن عصبانیت های لحظه ای او

رابطه صمیمانه یعنی احساس داشتن امنیت لازم و کافی. شریک شما هیچوقت نباید از شما توقع داشته باشد که عصبانیت های لحظه ای او، به بهانه داشتن یک روز سخت را نادیده بگیرید. زیرا ادامه این روند باعث ایجاد تنش و عصبانیت در رابطه شما خواهد شد.

2

پذیرفتن انتخاب های او

انتخاب های سیاسی و اجتماعی کاملا شخصی هستند. هیچ زمانی شریک زندگی شما نباید از شما بخواهد که بر خلاف رای خود از عقاید وی دفاع کنید.

3

محدود کردن پیشرفت شخصی تان

حسادت یک حس معمول در روابط است، اما اینکه او از شما بخواهد که کمتر پیشرفت کنید تا در مقایسه با شما در سطح بالا تری قرار بگیرد، غیر قابل قبول است. اگر شریک زندگی شما از جایگاه اجتماعی خود احساس رضایت نمی کند و به همین دلیل از شما می خواهد که قدرت و پیشرفتتان را محدود تر کنید، تنها باعث ایجاد تنش خواهد شد. افت کردن از جایگاهی که در آن هستید، نه باعث ایجاد حسس خوب در شما می شود و نه خاطر شریک زندگی تان را راحت تر می کند.

4

جلوی گریه خود را بگیرید

شریک زندگی شما هیچ وقت نباید از شما بخواهد که از احساسات خود صحبت نکنید. درون ریزی احساسات برای روح شما سم است، و در طرف مقابل، صحبت کردن درباره مسائلتان به شما کمک می کند تا ریشه مشکلات خود را پیدا کنید. صحبت کردن به روش درست، به معنی غر زدن نیست.

5

صحبت درباره روابط گذشته شما

همسرتان هیچ زمان نباید از شما بخواهد که راجع به روابط قبلی تان سخن بگویید. این ها جزء مسائل شخصی شما بوده و تا زمانی که خودتان با میل قلبی دوست نداشته باشید که راجع به آن صحبت کنید، باید محفوظ بماند. این حق هر کسی است که مسائل مربوط به روابط قبلی خود را بازگو نکند.

6

به خاطر او دروغ بگویید

شریک زندگی تان هیچ وقت نباید از شما بخواهد که به خاط آنها به کسی دروغ بگویید. دروغ گفتن و مخفی کاری دو عامل مخرب در رابطه هستند. اگر شریک شما چیزی برای پنهان کردن و یا دلیلی برای دروغ گفتن داشته باشد، تنها کاری که می توانید از روی دوست داشتن برای او انجام دهید، این است که اجازه بدهید خود او با این مسئله مواجه شود.

مطلب مرتبط:  چگونه با زنان رفتار کنیم؟ بررسی بهترین روش ها برای رفتار با زنان
7

لباس های او را جمع کنید

معمولا آقایان از خانم ها می خواهند که لباس های آنها را جمع کرده و یا بشویند، این که چرا آقایان فکر می کنند که شریک زندگی آنها خدمتکار آنهاست، تعجب آور است. اگر شما برای نشان دادن علاقه و با میل خودتان این کار را انجام می دهید، ایرادی ندارد؛ اما اگر او به شما دستور این کار را می دهد به او یاد آوری کنید که نه او یک پسر بچه است و نه شما مادرش هستید!

8

توهین ها از جانب خانواده وی را نادیده بگیرید

شریک زندگی شما نباید از شما بخواهد که توهین ها و بی احترامی ها از جانب خانواده و یا دوستانش را نادیده بگیرید. رفتار شریکتان با شما الگوی رفتار عزیزانتان با شماست، پس اگر او نسبت به بد رفتاری اطرافیان با شما بی تفاوت بود یعنی اینکه هیچ شانسی ندارید و اگر از شما هم خواست که آن را نادیده بگیرید، اوضاع بدتر خواهد شد. همسر شما باید به خاطر شما جلوی دیگران بایستد و نباید از شما بخواهد که توهین اطرافیان را نادیده بگیرید.

9

دین خود را ترک کنید

وقت نباید ارزش های خود را نادیده بگیرید. شریک شما باید در اعتقادات پایه ای تان با شما هم نظر باشد و نباید از شما بخواهد آن ها را کنار بگذارید.

10

گوشی همراهتان را به او بدهید

چک کردن گوشی همراه تان، تجاوز به حریم شخصی شماست. اگر شریک شما این درخواست را از شما داشته باشد، این به معنی عدم وجود اعتماد در رابطه شما است که باید بازنگری در رابطه تان داشته باشید. اعتماد اساس یک رابطه محترمانه و سالم است. اگر اعتماد بین شما نیست پس انتخاب شما اشتباه بوده است.

مطلب مرتبط:  برای تولد همسر خود چه کنیم؟ 7 ایده برای اینکه همسرمان را در روز تولدش خوشحال کنیم
11

شغل خود را ترک کنید

همسر شما نباید هیچگاه از شما بخواهد که استقلال مالی خود را ترک کنید. این آغاز بروز مشکلات است. اگر شما در زمان آشنایی شاغل بوده اید پس این خود شما هستید که باید تصمیم بگیرید که در خانه بمانید و یا شغل خود را عوض کنید .

12

در طلاق پیش قدم شوید

اگر همسرتان احساس می کند که رابطه تان به پایان رسیده است، عادلانه نیست که از شما بخواهد تا اولین قدم را برای طلاق بردارید. این وظیفه خود اوست.

13

کاری را انجام بدهید که از آن وحشت دارید

شاید منطقی به نظر برسد که شریک شما از شما بخواهد که یک کار هیجان انگیز انجام دهید اما نه اینکه شما را مجبور کند با چیزی که از آن وحشت دارید و آمادگی مواجهه با آن را ندارید، روبرو شوید. به عنوان مثال در حالی که از سوار شدن رنجر وحشت دارید، از شما بخواهد که سوار آن شوید البته پیشنهاد کردن آن اشکالی ندارد اما اگر شما مایل نباشید که این کار را انجام دهید نباید شما را به وسیله خجالت زده کردن تان، مجبور به انجام آن کند.

14

دوستانتان را ترک کنید

هیچوقت نباید از شما خواسته شود که رابطه دوستی خود را به این دلیل که شریک تان می خواهد، تمام کنید. اگر با ذکر دلیل به شما بفهماند که یک رابطه دوستی باعث آسیب به شماست، مشکلی نیست، اما خود او نباید در آن دخالت کند.

15

اعتیاد او را مخفی کنید

هیچ زمانی نباید به خاطر شریکتان مجبور به دروغ گفتن شوید، اگراعتیاد شریکتان (چه اعتیاد به مواد مخدر باشد چه مشروبات الکلی و . . .) را پنهان کنید نه تنها هیچ کمکی به او نمی رسانید، بلکه او را در این مسئله، توانمند تر نیز می سازد.

مطلب مرتبط:  عشق شما «یک طرفه» است یا «دوطرفه»؟
16

بین او و مادرتان یکی را انتخاب کنید

هیچ وقت نباید در شرایطی قرار بگیرید که مجبور شوید بین شریک زندگی تان و خانواده خود یکی را انتخاب کنید. اگر مشکل غیر قابل حلی بین شریک شما و خانواده تان وجود دارد، هیچ زمانی نباید مجبور به انتخاب یکی از آنها شوید. اگر هیچکدام از آن ها قادر به قبول تفاوت ها نیستند، این را بپذیرید، اما هیچکدام را ترک نکنید.

17

نحوه پوشش خود را عوض کنید

این که بدانید شریک شما دوست دارد چه لباسی بپوشید خیلی خوب است، اما نهایتا این شما هستید که نوع لباس خود را انتخاب می کنید. همینطور شما هم نباید از او چنین درخواستی داشته باشید. اینکه به شما بگویند که چه لباسی به شما بیشتر می آید و یا اینکه چاق شده اید اصلا کار جالبی نیست و باعث عصبانی شدن شما می شود.

18

میانجی او و افراد خانواده باشید

شریک زندگی شما نباید از شما بخواهد که حرفهای او برای حل اختلافات با اعضای خانواده اش را منتقل کنید. راوبط آنها مربوط به خود آنهاست.

19

شبیه شخص دیگری باشید

شریک شما نباید از شما بخواهد که شخصی به غیر از خود واقعیتان باشید. حرف هایی مثل “چرا شبیه او نیستی؟”، ” او هیچ وقت این کار را نمی کرد!” باعث شکست رابطه شماست.

20

اجازه سوء استفاده بدهید

همسرتان هیچ زمان نباید از شما بخواهد که در یک رابطه بدون عشق و وفاداری باقی بمانید. اگر شریک شما به رابطه ایجاد شده وفادار نیست، نباید از شما توقع وفاداری و عشق داشته باشد. بعضی افراد به دلیل ترس از شکست در یک رابطه باقی می مانند اما معتقدیم که اگر در چنین رابطه ای بمانید شما انسان درمانده و ضعیفی هستید.

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید