خیلی از افراد کانتورینگ بینی را دوست دارند. این علاقه به این دلیل است که تنها با استفاده از چند تکنیک می توانیم علاوه بر کوچک نشان دادن بینی مان، شاهد تغییر تقارن صورت نیز باشیم. آرایشگران و میکاپ آرتیست های حرفه ای با کانتور کردن بینی افراد مختلف از آرایش آنها لذت می برند. کانتور کردن بینی قطعاً به خود فرد، مدل صورت و تقارن بین اجزای صورت او بستگی دارد؛ اما با این وجود کاربردی ترین راه ها را برای شما خلاصه کرده و 3 مورد از مهمترین نکات را در ادامه این مقاله با شما در میان خواهیم گذاشت.

برای کانتور کردن بینی از لایه ها استفاده کنید؛ با کرم مخصوص کانتورینگ شروع کنید و با پودر کانتورینگ ادامه دهید. ثبات کرم مخصوص کانتورینگ، به شما کمک می کند تا نواحی و خطوطی را به منظور ایجاد یک تقارن عالی مشخص کنید، در حالی که پودر کانتورینگ به شما در ترکیب مواد و ایجاد سایه های جذاب کمک می کند؛ بنابراین اگر می خواهید پوست صاف تری داشته باشید فقط از کانتورینگ پودری استفاده کنید.

کانتورینگ بینی یک خانم
برای کانتورینگ بینی تان از استخوان ابرو شروع کنید و به سمت پایین ادامه دهید. این کار موجب می شود که صورت شما متوازن تر شود و به شما اطمینان می دهد که دو طرف صورت تان یکسان هستند. حتی ممکن است شما تنها روی قسمت خیلی کوچکی از بینی خود متمرکز باشید؛ برای پوشاندن این قسمت نیز، کانتور کردن را از استخوان ابرو شروع کنید و تا پایین بینی ادامه دهید.

ترکیب کنید، ترکیب کنید و ترکیب کنید! هیچ چیزی بدتر از این نیست که صورت شما از رو به رو فوق العاده به نظر برسد ولی وقتی از طرفین به صورت نگاه می کنید خطوط کانتور قابل توجهی را ببینید. نکته ی طلایی برای جلوگیری از این حالت، ترکیب کردن به داخل و به سمت مرکز بینی است. این کار بینی شما را کشیده تر و کمی گلگون تر نشان می دهد. به این نکته توجه داشته باشید که اگر به سمت خارج ترکیب کنید، بینی شما پهن تر به نظر می رسد. پس به سمت داخل ترکیب کنید و بعد از اتمام، با استفاده از کانسیلر به مقدار کم در طول مرکز بینی خود، کارتان را به پایان برسانید.