امروز ۳۱ اردیبهشت – تولد همایون شجریان – خواننده و نوازنده

0
1403
همایون شجریان

همایون شجریان، خواننده مشهور و نوازنده تنبک و کمانچه کشورمان، متولد ۳۱ اردیبهشت ۱۳۵۴ در تهران و فرزند محمدرضا شجریان می باشد. او یک خواهر به نام مژگان و یک برادر به نام رایان دارد. همایون شجریان از ده سالگی به همراه خواهرش نزد پدر آواز را شروع کرد و در دوران بلوغ روزانه تکنیک آواز و صداسازی را به صورت فشرده فرا گرفت. در همان زمان به هنرستان موسیقی رفت و کمانچه را به عنوان ساز تخصصی خود انتخاب کرد و در خارج از هنرستان به ادامه فراگیری آن نزد اردشیر کامکار و آشنایی با تار و سنتور بصورت گوشی پرداخت. همایون شجریان بعد از سینما، به تئاتر علاقه دارد و هربار که فرصتی پیش بیاید، حتما به دیدن نمایش ها می رود. به گفته خودش: به بازیگری هم علاقه دارم، اما هیچ وقت جراتش را پیدا نکرده ام. به نظرم آدم باید یا واقعا دست پر باشد یا اصلا وارد این حرفه نشود. من هم چون این توانایی را هیچ وقت در خود ندیده ام.

همسر همایون شجریان گیتا خوانساری می باشد که در سال ۱۳۷۴ با همایون ازدواج کرده است و دخترشان، یاسمن، بعد از دوازده سال ازدواجشان، به دنیا آمد.

او از سال ۱۳۷۰ به همراه محمدرضا شجریان و گروه آوا در کنسرت های آمریکا، اروپا و ایران (با تنبک) همراهی کرد و از ۱۳۷۸ به بعد در صحنهٔ کنسرت ها به هم خوانی با پدرش پرداخت. همایون شجریان کنسرت های بسیاری را با بزرگان موسیقی اجرا کرده و آثار زیادی را به همراه آنان در ایران و جهان منتشر کرده است که می توان به آلبوم کنسرت های «بی تو بسر نمی شود» و «فریاد» اشاره کرد که هردو اثر در سال های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ نامزد دریافت جایزه گرمی شدند.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید