۵ قانون در انتخاب بهترین مدل ریش و سبیل برای صورت شما

0
4795
انتخاب بهترین مدل ریش و سبیل برای صورت شما

امروزه تنوع زیادی برای انتخاب مدل ریش و سبیل خود دارید. و البته همه مردها دوست ندارند ریش خود را آزادانه و بدون مرتب کردن بلند کنند. در حقیقت، ممکن است ایده داشتن سبیلی که از لب بالایی شما پایین تر بیاید ممکن است برایتان عجیب باشد. اگر بخواهید ریش و سبیل خود را مرتب و باریک نگه دارید چه؟ آیا دوست دارید مثل سعید معروف ریش بگذارید یا ریش کوتاه و مرتب سیروان خسروی را ترجیح می دهید؟

متاسفانه، گاهی وقتی تصمیم می گیرید زیاد ریش و سبیل خود را دستکاری نکید، نتیجه معکوس گرفته و کارتان سخت تر می شود. اگر جزو آن دسته از آقایان هستید که فقط تیغ زدن را کنار می گذارند و پس از چند وقت، یک ریش عالی دهه ۱۸۰۰ دارند، بسیار خوش شانس هستید. ولی اگر جزو آن دسته از آقابان هستید که دوست دارند سبیلی باریک و یا یک ریش منظم داشته باشند، باید هر روز و هر هفته برای ریش خود وقت زیادی صرف کنید. اما گاهی هرجه بیشتر وقت می گذارید، بیشتر خرابکاری می کنید. پس چه باید کرد تا بدون صرف ساعتها وقت در جلوی آینه، ریشی مرتب و زیبا داشته باشید؟ ما در این مورد با متخصصان و آرایشگران مطرحی صحبت کرده ایم کرده ایم تا متوجه شویم، چه مقدار می بایست به ریش و سبیل خود رسیدگی کنید و چگونه می توانید با آرایش مناسب موهای صورتتان، چهره دلخواهتان را بدست آورید.

قوانین مهم انتخاب بهترین مدل ریش و سبیل :

قانون اول: روی آنچه دارید حساب کنید

بسیاری از آقایان، بیش از حد درگیر ایجاد تغییرات در ریش و سبیل خود می شوند. هیچکس از چیزی که خدا به او داده است، راضی نیست. اگر به آنچه دارید قانع نباشید و بیش از حد ریش و سبیل خود را دستکاری کنید، چهره شما شبیه مردانی می شود که صبح تا شب جلوی آینه هستند. برای مثال، اگر ریشی کم پشت یا خالی داشته باشید، و در عین حال به مدل ریش های بلند و پرعلاقه داشته باشید، حتما تمام تلاشهای شما در این راه با شکست مواجه خواهد شد.

مطلب مرتبط:  چگونه ماندگاری عطر را زیاد کنیم ؟ معرفی 8 روش برای افزایش ماندگاری بوی عطر

شاید ریش و سبیل شما به هم متصل نیست. شاید رنگ خط ریش شما با بقیه نواحی ریشتان متفاوت باشد. هر مدل ریش و سبیل که داشته باشید، مهم ترین نکته این است که خودتان را بشناسید و استایلتان را با داشته هایتان انطباق دهید. در این صورت قادر خواهید بود که به راحتی به اهداف خود دست پیدا کنید. ممکن است از ریش کم پشت خود ناراضی باشید، اما با همان مقدار ریش هم می توان مدل های ریش فوق العاده ای را طراحی کرد. بیاد داشته باشید که تمام افراد، از همه لحاظ کامل نیستند.


قانون دوم: به چیزی که مردم می گویند توجه کنید – و همینطور به منظورشان

مراقب شمشیر دو لبه تعریف های دیگران باشید. تعریف کردن می تواند از ته قلب باشد، و یا می تواند به این دلیل باشد که کسی مدل ریش و سبیل شما را دیده باشد و احساس کرده که باید چیزی بگوید و بنابراین بصورت درهم و برهم تعریفی از شما کرده باشد. ممکن است خیلی از دوستانتان به شما بگویند: سیبیلت باحاله! و شما هم پیش خود می گویید: همه با سیبیلم حال می کنن! اما بسیاری از مردم، به این دلیل از شما تعریف می کنند که نظرشان به سبیل شما جلب شده، و فقط خواسته اند چیزی گفته باشند.

در حقیقت، وقتی حرف از ریش و سبیل است، عکس العمل نشان ندادن اطرافیان می تواند نشانه این موضوع باشد که ریش سبیل شما طبیعی است و به صورتتان می آید؛ و به همین دلیل است که زیاد جلب توجه نمی کند. البته، یک راه مطمئن برای فهمیدن نظر واقعی مردم وجود دارد. برای چند ماه، یک مدل سبیل را امتحان کنید و سپس آن را بزنید. مردم یا می گویند که صورتتان خالی بنظر می آید و یا می گویند که از اول هم از سبیل شما خوششان نمی آمد.

مطلب مرتبط:  کفش مناسب با شلوار جین - معرفی 6 مدل کفش برای موقعیت های مختلف

کوتاه کردن ریش یک مرد توسط آرایشگر

قانون سوم: نظر نفر دوم (و سوم و چهارم و ..) را هم بپرسید

نمی خواهید آزمون و خطا کنید؟ پس یک گروه از اطرافیان خود، که می توانید نظر آنها را بپرسید، را در نظر داشته باشید؛ و با افرادی که به آنها اطمینان دارید شروع کنید. تا حالا فکر تراشیدن موهای سرتان به ذهن شما خطور کرده؟ این کار بسیار ریسکی است. پس حتما حداقل از ۱۰ نفر بپرسید و اگر اکثر آنها، شما را از این کار نهی کردند، این کار را فراموش کنید.


قانون چهارم: به خودتان اعتماد کرده و متعهد باقی بمانید

بله، این نظر سنجی می تواند به شما نشان دهد که عکس العمل کلی چه خواهد بود. اما این ها نظرات ثانویه هستند و نظر اول، همیشه باید نظر خودتان باشد. با نظرات دیگران ستیزه نکنید. اما بیاد داشته باشید که شما به عنوان یک مرد، گزینه های فراوانی را در اختیار ندارید. پس اگر واقعا به یک استایل علاقه دارید، حتما آن را امتحان کنید.

اگر استایل مورد علاقه شما، یک سبیل باریک، موی بلند و یا ریش بزی یا مثلا مدل مو ی مورد علاقه تان، مدل خیلی کوتاه یا خیلی بلند است، آن را انجام دهید. و به هیچ وجه آن را نیمه کاره رها نکنید. اگر صورت تراشیده دوست دارید، به محض اینکه نوک موها را دیدید، دست به تیغ شوید. سعی کنید نه تنها مدل ریش و سبیل ، بلکه به طور کلی استایلتان را آنگونه که دوست دارید نگه دارید.


قانون پنجم: ابزار مناسب را تهیه کنید

اکثر مدل ریش و سبیل هایی که در اینستاگرام می بینید و آنها را لایک می کنید را نمی توانید با یک تیغ و قیچی ساده طراحی کنید. ابزارهای فراوانی برای مرتب کردن ریش و سبیل وجود دارد. می توانید با یک ریش تراش کلیپر، ریش های خود را کوتاه کنید. سپس با یک ریش تراش خط زن، لبه های ریشتان را تمیز کنید و در نهایت با یک تراش فویلی، پوست خود را از تمام موهای ریز پاک کنید. بسیاری از ریش تراش های جدید، تمام قابلیت های بالا را بطور همزمان دارند. نوع شارژی و ضد آب آن را انتخاب کنید تا بتوانید در تمام شرایط از آن به بهترین نحو استفاده کنید.

مطلب مرتبط:  چگونه با یک دختر شروع به صحبت کنیم؟

و آخرین توصیه:

در هنگام زدن ریش عجله نکنید، ریش و سبیل خود را قرینه اصلاح کنید. اگر خرابکاری کردید، اصلا نگران نباشید. (در بدترین شرایط می توانید همه چیز را تراشیده و مانند یک بوم نقاشی سفید، همه چیز را از نو شروع کنید)

 

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید