۵ ماده غذایی کم کالری و سالم برای داشتن یک صبحانه رژیمی و خوشمزه

0
2594
ماده غذایی کم کالری برای یک صبحانه رژیمی

اگر مراقب وزن خود هستید، خوردن صبحانه عادتی سالم خواهد بود. تحقیقات نشان می دهد افرادی که به طور مرتب صبحانه می خورند لاغرترند و افرادی که رژیم دارند اگر صبحانه رژیمی مصرف کنند در کاهش وزن خود و حفظ آن موفق تر خواهند بود. به علاوه آن هایی که صبحانه می خورند بعضی مواد مغذی مهم مثل فیبر و ویتامین ها را بیشتر دریافت می کنند.

در ادامه این مقاله با چند ماده غذایی کم کالری که به شما معرفی می کنیم، ۵ وعده متفاوت صبحانه رژیمی خواهید داشت که در کاهش وزن به شما کمک خواهد کرد.

مواد غذایی کم کالری برای صبحانه رژیمی

تمشک

یک صبحانه رژیمی تمشکیک فنجان تمشک، میزان خیره کننده ی ۸ گرم فیبر را به بدن می رساند که دو برابر مقداری است که در یک فنجان توت فرنگی و هم اندازه ی مقداری است که در یک فنجان از انواع لوبیا وجود دارد. اما در جواب اینکه این همه فیبر به چه درد می خورد باید گفت تحقیقات اخیر نشان می دهد خوردن فیبر راهی برای جلوگیری از افزایش وزن یا حتی کاهش وزن است. در مطالعه ای که دو سال به طول انجامید محققان دریافتند افزایش فیبر تا ۸ گرم باعث ۶۰۰ گرم کاهش وزن در فرد می شود.

جو دوسر

صبحانه رژیمی با جو دوسرجو دوسر به دو روش باعث کاهش وزن می شود؛ چرا که علاوه بر فیبر زیادی که دارد شما را تا مدت بیشتری سیر نگه می دارد و همچنین طبق مطالعات اخیر، خوردن صبحانه ای شامل کربوهیدرات های دیر هضم مثل جو دوسر یا پوسته ی غلات ۳ ساعت قبل از تمرین، به سوزاندن چربی بیشتر کمک می کند. به این صورت که خوردن کربوهیدرات های دیر هضم به اندازه خوردن کربوهیدرات های تصفیه شده مثل نان سفید قند خون را بالا نمی برد و به همین منوال سطح انسولین هم بالا نمی رود. از آنجا که انسولین نقش مهمی در ذخیره ی چربی در بدن دارد قند خون پایین به شما کمک می کند چربی بیشتری بسوزانید.

مطلب مرتبط:  دمنوش گل گاو زبان چگونه می تواند به سلامت شما کمک کند؟

ماست

صبحانه رژیمی با ماستتحقیقات اخیر به غذاهایی در صبحانه اشاره دارند که وزن را کاهش یا افزایش می دهند و از جمله ی آن غذاهایی که باعث کاهش وزن می شوند می توان به ماست اشاره کرد. یک دلیل دیگر برای خوردن ماست این است که پروتئین موجود در آن به لاغرتر شدن شما کمک می کند. وقتی محققان به دو گروه موش برای ۱۱ هفته رژیم پرچرب دادند، موش هایی که پروتئین وِی دریافت کرده بودند ۴۲ درصد بیشتر وزن خود و یک سوم چربی بدنشان را از دست دادند، در حالیکه در موش هایی که تنها آب نوشیده بودند با اینکه همان میزان کالری دریافت کرده بودند چنین تغییری ایجاد نشد. (پروتئین وی پروتئینی است که معمولا در ماست و سایر لبنیات یافت می شود) موش هایی که پروتئین وی خورده بودند همچنین ۷ درصد توده عضلانی بیشتری به دست آوردند. با انتخاب ماست، کالری و قند غیرضروری کمتری مصرف کنید. اگر می خواهید ماست شما شیرین شود از میوه های تازه مانند تمشک در آن استفاده کنید.

کره ی فندق

صبحانه رژیمی کره فندقیمغزهای خوراکی هم جزو ۵ ماده ی غذایی برتر محققان هستند که وزن را کاهش می دهند. می توانید یک تا دو قاشق غذاخوری کره ی فندق را روی نان تست تمام غله که شامل کربوهیدرات دیر هضم است بمالید، همچنین می توانید به جو دوسر که یک کربوهیدرات دیر هضم دیگر است آجیل اضافه کنید.

تخم مرغ

صبحانه رژیمی تخم مرغ

تخم مرغ حاوی پروتئینی است که برای آن هایی که رژیم دارند بسیار مناسب است. پروتئین در مقایسه با کربوهیدرات و چربی شما را برای مدت طولانی تری سیر نگه می دارد. به علاوه در مطالعه ای معلوم شد رژیم دارانی که تخم مرغ مصرف می کنند مدت طولانی تری سیر می مانند و دو برابر آن هایی که به همان میزان کالری از نان های مختلف دریافت می کنند کاهش وزن خواهند داشت.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید