۵ منبع پروتئین گیاهی که در کاهش وزن موثرند

0
2117

پروتئین گل سرسبد هر رژیم غذایی برای کاهش وزن است: پروتئین به ساخت و حفظ عضلات باکیفیت و به لحاظ متابولیک فعال کمک می کند و با گرسنگی مخرب مبارزه می کند. در حالی که مرغ، ماهی و گوشت خوشمزه هستند، منابع گیاهی پروتئین بیشتر سودمندند چون منبع خوبی از فیبرهای پرکننده ی معده و آنتی اکسیدان های ضدالتهاب را در خود دارند.

به طور خلاصه، دریافت پروتئین از گیاهان به این معناست که مواد مغذی بیشتری به بدنتان می رسانید و کالری کمتری می گیرید. اما انواع دیگری از پروتئین های گیاهی به جز سویا وجود دارد. در این جا به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم تا وعده هایی سالم تر داشته باشید.

1عدس

یک فنجان عدس پخته ۱۸ گرم پروتئین و فیبر به شما می دهد، ترکیبی که گرسنگی را از بین می برد و میان وعده خوری را تعطیل می کند.

بیشتر بخورید: عدس ها را برشته کنید و از آن ها در کنار بشقاب یا به عنوان روی سالاد و سوپ استفاده کنید. حتی می توانید آن را آسیاب کرده و به برگر یا وعده های گیاهی اضافه کنید.

2دانه های خوراکی

شاهدانه، تخم کدو، دانه چیا، تخم کتان. این دانه های کوچولو مقدار زیادی پروتئین، معادل هفت تا نه گرم در هر نصف فنجان، دارند. همچنین مملو از چربی های سالم هستند که با ولع غذایی شما مبارزه می کنند.

بیشتر بخورید: آن را به صبحانه تان یا به اسموتی یا به سالاد اضافه کنید.

3کره مغزهای خوراکی

کره های مغزهای خوراکی حاوی پروتئین، فیبر و چربی های سالم هستند.  کسی را می شناسید که یک قاشق کره فندق را دوست نداشته باشد؟ یک چهارم فنجان مغزهای خوراکی یا دو قاشق غذاخوری از این نوع کره، هفت تا نه گرم پروتئین به شما می دهد. امتیاز: مغزها منبع خوبی از پتاسیم هستند که می تواند نفخ معده را از بین ببرد.

مطلب مرتبط:  رژیم غذایی سالم در ماه های آخر بارداری

بیشتر بخورید: کره مغزهای خوراکی را روی میوه یا نان تست غلات سبوس دار بمالید و به عنوان اسنک مصرف کنید؛ مغزهای کامل را برشته کنید و روی سالاد یا در جو دوسر صبحانه بریزید.

4باقالی

یک وعده (حدود یک چهارم پیمانه) باقالی حاوی ۲۰ گرم پروتئین است و در کنار آن کلسیم، منگنز، و فسفر هم دارد که مواد معدنی هستند که به حفظ استخوان ها و عضلات سالم کمک می کنند تا بتوانید در تمرینات خود جدی ورزش کنید.

بیشتر بخورید: یک مشت باقالی به یک غذای سرخ کردنی، پاستا، یا داخل مواد تاکو اضافه کنید.

5حبوبات

همان اندازه که برای دور کمرتان مفیدند برای قلبتان هم سودمندند. مطالعات نشان داده است که حبوبات و بنشن ترکیب منحصر به فردی از پروتئین گیاهی، فیبر، و آنتی اکسیدان دارند که به سرکوب کردن اشتها و نتظیم هورمون گرسنگی کمک می کند.

بیشتر بخورید: با هر نوع حبوبات حمص درست کنید، با نخود هم خوب می شود. یا آن ها را داخل سوپ یا حتی پوره سیب زمینی پخته بریزید.

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید