تاتو دائمی است

جدا؟ اما واقعا، تاتو کاملا دائمی است. بله می توانید آن را پاک کنید اما لیزر گران، خسته کننده و دردناک است. اگر نمی دانید می توانید وجود چیزی دائمی روی بدنتان را تحمل کنید یا نه، مدتی تاتوی موقت بزنید تا ببینید دوست دارید یا نه. شاید متوجه شوید که چنین چیزی را نمی خواهید.

مطمئن باشید چه می خواهید

واقعا نمی توانم بیشتر از این تاکید کنم: تاتو دائمی است؛ هر چیزی که روی بدنتان حک شود همان جا برای همیشه خواهد ماند مگر این که بخواهید روند دردناک پاک کردن آن را طی کنید. نیازی به گفتن نیست که تاتو چیزی است که برای بقیه عمرتان روی بدنتان خواهید داشت. آن طرحی که می زنید شاید الان برایتان باحال و جالب باشد اما اطمینان یابید وقتی 40، 50 یا 60 ساله شدید هم دوست دارید به آن نگاه کنید. این را از من بپذیرید: دوستانی دارم که تاتوهای خیلی پرمعنایی داشتند اما آن ها را پاک کردند چون بعد از چند سال دیگر آن را دوست نداشتند. و دوستانی دارم که تاتوهای احمقانه و یهویی زده اند و هیچ وقت هم پاکش نکرده اند.

جای تاتو را در نظر بگیرید

جایی که تاتو می زنید به همان اندازه مهم است که چه طرحی می زنید. بعضی جاهای بدن درد بیشتری دارد. بعضی جاها بیشتر در معرض دید و قضاوت بقیه قرار دارد . خوشبختانه در حرفه خلاقی فعالیت می کنم که تاتو در آن با افتخار پذیرفته می شود و به نمایش گذاشته می شود. با این حال اگر جایی کار می کنید که فضای محافظه کارانه دارد شاید نتوانید تاتوی خود را نشان دهید. اگر نمی دانید کجا می خواهید تاتو بزنید از آرتیست تاتوکار بخواهید برایتان یک طرح موقت در جاهایی که می خواهید بزند تا ببینید چطور می شود.

تحقیق کنید

پیدا کردن یک سالن تاتو که تاتوکار خوب داشته باشد از ضروریات است. احتمالا نمی خواهید جای به درد نخوری بروید که تاتویی بزند که هیچ شباهتی به طرح مورد نظرتان ندارد. پیشنهاد می کنم وقت بگذارید و سالن های تاتو و تاتوزن های محل تان را بشناسید. نظرات دیگران را به طور کامل بخوانید. از دوستانتان که تاتو زده اند بپرسید کجا این کار را انجام داده اند و نظرشان را در این باره جویا شوید. بیشتر تاتوهایم را در سالن هایی انجام داده ام که بهم معرفی شده بودند.

دستورالعمل های بعد از تاتو را رعایت کنید

اگر هنوز آمادگی نگهداری و مراقبت از تاتو را بعد از زدن آن ندارید بهتر است اصلا این کار را انجام ندهید. این کار مثل سگ داشتن و این جور کارها نیست و باید در مراقبت های بعد از آن پشتکار داشته باشید مخصوصا در دوهفته اول. از تجربه خودم بگویم، نیاز دارید هر چند ساعت تاتوی خود را با آب گرم و صابون ضدعفونی کننده شستشو دهید و بعد یک لایه نازک آکوافور یا لوسیون غیرمعطر بزنید. این کار را تا 5-7 روز تکرار کنید. مراقب باشید: روی تاتو پوسته پوسته می شود. نگران نباشید! این امر کاملا طبیعی است. بعد از این که زخم تاتو خوب شد مهم است که همچنان آن را مرطوب نگه دارید و با ضدآفتاب از آفتاب محافظت کنید. برای گرفتن توصیه های حرفه ای در رابطه با مراقبت از تاتوی خود با تاتوکار و سالن تاتوی خود در این رابطه صحبت کنید.

[td_smart_list_end]