۸ نکته مهم در مورد رژلب

0
4453

رژلب یکی از اجزاء مهم آرایش صورت شماست که مسئولیت رنگ و رو دادن به چهره را به عهده دارد. اما اکثر مواقع دوام کمی دارد و بسیار زود از لب پاک می شود. زمانی هم که رژلب از لب تان پاک شود، جلوه ی آرایش تان تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. همچنین شما باید روش های تهیه رژلب مناسب و استفاده درست از آن را بدانید و از آن پیروی کنید تا رژلب تان کاملاً با صورتتان تطبیق و هماهنگی داشته باشد. با مطالعه این مقاله، اطلاعات کاملی از خرید و نگهداری رژلب تا ترفندهایی برای افزایش ماندگاری آن درخواهید یافت.

۱ برای خرید رژلب، هیچگاه آن را بروی لب تان تست نکنید. این عمل بسیار غیربهداشتی بوده و عامل انتقال بسیاری از بیماری هاست. همچنین برای اینکه رنگ دقیق رژلبی را دریابید، هیچگاه آن را پشت دستتان تست نکنید. برای تست رنگ رژلب، بهتر است آن را به نوک انگشتتان بزنید. چون این ناحیه بافتی شبیه به بافت لب هایتان دارد رنگ رژ بروی لب هایتان را بیشتر متوجه خواهید شد.

۲ بهترین مکان برای نگهداری رژلب، یخچال است. نگهداری رژلب در یخچال موجب افزایش عمر و دوام آن شده و همچنین اگر باکتری در رژلب تان وجود داشته باشد، از بین خواهد رفت.

 

۳ برای اینکه رژلب به دندان تان مالیده نشود، بعد از اینکه رژ زدید، انگشت اشاره تان را به داخل دهانتان ببرید و خارج کنید. این عمل موجب می شود که رژلب اضافه، به دستتان مالیده شده و پاک شود.

۴ اگر رژلبی خرایداری کردید که رنگ مورد علاقه شما نیست و از رنگ آن راضی نیستید، آن را دور نریزید! می توانید آن را به صورت ترکیبی با رژلب های دیگرتان استفاده کنید و سایه رنگی مورد علاقه خودتان را بسازید.

مطلب مرتبط:  5 ترفند آرایشی ساده برای بزرگ نشان دادن چشم ها

۵ بهتر است رژلب هایی که سایه قرمز یا نارنجی رنگ دارند، کمتر استفاده کنید. این رنگ رژلب موجب می شود دندان هایتان کمی زرد رنگ به نظر برسد.

 

۶ برای اینکه لب هایتان بزرگتر از حالت طبیعی به نظر برسند، می توانید خط لب تان را کمی بیرون تر از خط طبیعی لبتان بکشید. توجه داشته باشید که اگر خط لب را خیلی بیرون تر از لب تان بکشید، لب شما بد فرم و غیرطبیعی به نظر خواهد آمد.

۷ اگر سر رژلب تان شکسته باشد، آن را روی رژلب قرار دهید و به وسیله ی یک کبریت یا فندک، کمی حرارت به آن دهید تا مقداری از رژلبی که کنده شده، آب شود. سپس در آن را ببندید و برای چند دقیقه در یخچال قرار دهید.

۸ برای افزاش ماندگاری رژلب، از یک خط لب که همرنگ یا کمی روشن تر از رنگ رژلب تان باشد استفاده کنید و تمامی نواحی لب تان را با خط لب زیر سازی کنید. سپس رژلب را به لب تان بزنید. این عمل موجب می شود که ماندگاری رژلب هایتان تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید