۹ عادت بد در زندگی که موجب شکست روابط عاشقانه می شود

0
1496
معرفی عادت بد در زندگی که منجر به شکست روابط عاشقانه می گردد

گاهی اوقات دو نفر به معنای واقعی، قصد ماندن در کنار یکدیگر را ندارند. به دنبال این موضوع، ناکامی وارد رابطه شده و آن ها سرانجام به شکلی از یکدیگر جدا می شوند. اما گاهی دو نفر واقعا می خواهند در کنار یکدیگر باقی بمانند اما عادت بد یک یا هر دوی آن ها مانع این امر شده و منجر به شکست روابط عاشقانه شان می گردد. آیا شما نیز عادات یا عادت بد در زندگی تان دارید و کارهای عجیب و غریب و خرابکاری در رابطه های خود انجام می دهید؟ پس به خواندن این مطلب ادامه دهید.

۹ عادت بد در زندگی

۱٫ تاکید بر باید ها

شما به انجام این کار متهم هستید و واقعا این کار مخرب را انجام می دهید. به جای این که بر توانایی های زیبا و بلقوه ی رابطه ی خود بپردازید بر باید ها تمرکز می کنید. برای مثال باید به ازدواج نزدیک تر باشید یا شریک زندگی شما باید درآمد بیشتری نسبت به شما داشته باشد. برای داشتن یک رابطه ی بهتر، از مبارزه برای باید ها دست بکشید.

۲٫ نگرانی درمورد نظر دیگران

اگر تمام دوستان شما از معشوقه ی جدیدتان متنفرند احتمالا تنها کسی که به او کشش دارد شما هستید. به طور کلی هیچ کس بهتر از شما نمی داند چه چیزی برای شما مناسبتر است. اگر دائما نگران این باشید که دیگران در مورد رابطه ی شما چه نظری دارند، قطب نما و حس درونی شما از کار می افتد و سر در گم می شوید.

مطلب مرتبط:  مشکلاتی که تمام زوج ها با آن مواجه اند اما در مورد آن صحبت نمی کنند

۳٫ اطمینان در مورد اعتبار احساسات

شاید شما در مورد موضوعی با یکدیگر کاملا یک جهت و هم نظر نباشید، اما این به این معنا نیست که احساس یکی از شما در مورد آن موضوع حقیقت ندارد. حتی اگر دلیل احساسی را نفهمید نمی توانید اعتبار آن را زیر سوال ببرید. برای مثال به جای این که بگویید نباید ناراحت باشی می توانید بگویید من نمیفهمم چرا ناراحتی، اما بهش احترام می گذارم، پس احساساتت را راحت بیان کن.

۴٫ تلاش برای تغییر یکدیگر

شخصیت انسان در طول زمان دستخوش تغییر می شود و احتمالا شما دوست ندارید با کسی که بر روی شخصیت خود کار نمی کند رابطه ی بلند مدت برقرار کنید؛ اما صفات اساسی عوض نمی شوند. پس به جای این که سعی کنید شخصیت کسی را تغییر دهید، از قرار گذاشتن با کسی که صفات او را نمی پسندید بپرهیزید. برای مثال اگر فرد مقابل شما درون گرا باشد و شما او را وادار به فرافکنی کنید نتیجه ای جز ناراحتی دربر نخواهد داشت. به جای آن با شخصی برون گرا باشید، یا یک فرد متمول یا تمیز یا هر چیز نوع شخصیت دیگری که شما را خوشحال کرده و زندگی شما را شاد می کند و اجازه دهید شریک فعلی شما نیز کسی را پیدا کند که برای او همانگونه که هست ارزش بگذارد.

دستهای یک خانم و آقا۵٫ خشم

خشمگین شدن های بی دلیل و نیز توهین کردن، یک جرقه ی حتمی برای انفجار و شکست روابط عاشقانه شما خواهد بود. زوج های سالم شکایات کوچک خود را با یکدیگر مطرح می کنند تا از انفجار آن در ماه یا سال بعد جلوگیری کنند.

مطلب مرتبط:  تیپ شخصیتی شما چیست؟

۶٫ مقایسه کردن

مقایسه کردن در میان اکثر زوج ها وجود دارد؛ یک نفر کاری انجام می دهد و آن را در معرض مقایسه با کاری که طرف مقابل برایش انجام داده است می گذارد. این یک عادت بد در زندگی به حساب آمده و به هیچ عنوان عادت سالمی نیست. دادن و گرفتن در رابطه باید به صورت طبیعی انجام شود و شما در مورد آن، احساس راحتی داشته باشید. نه این که مانند مسابقه برای بردن جایزه با یکدیگر رقابت کنید.

۷٫ رفتار نامطمئن

گاهی اوقات کمی حسودی می تواند جذاب باشد، اما نه آنقدر که خودتان را به اندازه ای کوچک ببینید که دائما نگران باشید شریکتان شما را به خاطر شخص دیگری ترک خواهد کرد. اگر زمانی که کنار شما حضور ندارد بدون دلیل موجهی در مورد مکان و رفتار او نگران باشید، قطعا خطر فراری دادن او به آغوش شخصی دیگر و در واقع شکست روابط عاشقانه تان را افزایش خواهید داد.   

۸٫ تند روی

یک عادت بد در زندگی این است که فرد فکر می کند هرچه سریعتر قدم بعدی را در مسیر خود بردارد خوشحال تر خواهد بود. این اتفاق در روابط انسان ها نیز می افتد. یک دقیقه فکر می کنید که رابطه ای پایدار با فرد مقابل خود برقرار کنید و دقیقه ی بعدی فکر می کنید پس چه زمانی بایکدیگر زندگی می کنیم؟ عجله برای پیش بردن رابطه می تواند همه چیز را از بین ببرد، در حالی که اگر شما و شریک شما برای یکدیگر مناسب باشید همه چیز سیر طبیعی و سالم خود را طی خواهد کرد.

مطلب مرتبط:  ۱۲ سوپرفود برای مادران شیرده

۹٫ مقایسه کردن معشوق کنونی با معشوق پیشین

هیچ رابطه ای آن چه رابطه ی قبلی به شما داده است، نخواهد داد. هرکدام به نوبه خود منحصر به فرد و پیچیده است. اگر به دنبال رابطه ی قبلی خود می گردید بهتر است با فرد قبلی ادامه بدهید. در غیر این صورت، در رابطه ی کنونی خود حضور داشته باشید و از تلاش برای تبدیل او به کسی که به یاد می آورید و احتمالا با آن چه حقیقت داشته متفاوت است، دست بردارید؛ چراکه این کار تنها موجب شکست روابط عاشقانه ای که اکنون دارید خواهد شد.

تبلیغات

پاسخ دادن

نظر خود را وارد کتید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید